نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 لباس سرخ به تن کنید و به ریش هریس و ورزقان و اهر بخندید. آری چیزی نشده است و خبری نیست!!!!!!

در خصوص عملکرد صدا و سیمای آذربایجان شرقی سخن بسیار است. این مرکز تا حال نتوانسته است کارنامه ی خوبی از خود ارائه دهد. نبود نیروهای متخصص در امر تهیه کنندگی، کارگردانی، گزارشگری، فیلمبرداری، بازیگری و خیلی موارد دیگر باعث شده است که این مرکز محلی برای سرگرمی، وقت گذرانی، تقلیدهای نابجا و مضحک از برنامه های شبکه های دیگرو ترجمه ی تحت اللفظی و گرته برداریهای ناشیانه از زبان فارسی در قسمت اخبار گردد. عدم شناخت کافی از فرهنگ و زبان و تاریخ مردم آذربایجان و اکتفا کردن به برنامه ها و فیلمهای توخالی و عاری از مضمون درست و مطابق با فرهنگ آذربایجانیها و بی احترامی به زبان و شخصیت و فرهنگ غنی روستانشینان عزیزمان که دایرة المعارف فولکلور و ضرب المثلها و لغات و الفاظ اصیل ترکی آذربایجانی هستند، موجب بی اعتباری روزافزون این مرکز در نظر اهالی فرهنگ و ادب و شخصیتهای علمی و فرهنگی و ادبی و تاریخی آذربایجان گردیده و می گردد.

صدا و سیمایی که دل خود را به چند برنامه و فیلم و سریال بی محتوا و بیگانه با فرهنگ و زبان مردم ترک و آذربایجانیهای غیور و بافرهنگ خوش کرده و از لهجه و زبان اصیل روستاییهای عزیزمان برای لودگی و مزاح و خنداندن تصنعی سبک مغزان و بی فرهنگان استفاده کند، و در این بلبشوی آوارگی و ماتم و داغداری و مشکلات متعدد روستائیان عزیزمان، امیدهای توخالی داده و حرفهای عاری از منطق و به دور از واقعیت تحویل مردم می دهد، کجا می تواند زبان گویای آلام و آرزوها و منعکس کننده ی دردها و مصیبات جانفرسای زلزله زدگان بی سر و سامان باشد.
کسانی که روزی با تمسخر زبان و فرهنگ روستائیان تلاشگر و سختکوش و پاک آذربایجان فیلمها و سریالهای بی مزه و خالی از درونمایه و مضحکی با نامهای مسخره ی«صمد و ممد» و غیره تهیه کردند، امروز هم در برابر مصیبات توانفرسا و داغهای گران آنان در زلزله ی اخیر،خیلی راحت خود را به بی خیالی زده و با امیدهای دروغین و وارونه جلوه دادن واقعیات نمک بر زخم داغدیدگان می پاشند. که نمونه اش را هر شب در برنامه ی «ائل گؤلی» مشاهده می کنیم.
از دیگر سو در دیگر برنامه های تخصصی راجع به زلزله ی اخیر به جای تسلی دادن به اهالی داغ دیده ی ورزقان و اهر و هریس و کوشش در به سامان رساندن روند کمکهای ارسالی و اشاره به عمق فاجعه ی اخیر، فقط نگران گسل تبریزبوده و سؤالات و دغدغه های خویش را حول همین محور قرار می دهند.
در آخر این نکته را می خواهم عرض کنم که ای اهالی صدا و سیمای مرکز تبریز و شبکه ی سهند، ما به «ننه م یاندی » های شما احتیاجی نداریم. ما با امیدهای دروغین و خنده های تصنعی شما شاد نمی شویم. ما اهالی هریس و ورزقان واهر هنوز داغدار عزیزانمان هستیم وبه این زودیها در زیر بار این مصیبت نمی توانیم کمر راست کنیم. روستاها و خانه های ما و تمامی بود و نبودمان با خاک یکسان شده است. شما بروید برای خودتان شاد باشید و در خیال خود این فاجعه ی بزرگ را خرد بنگرید. لباس سرخ به تن کنید و به ریش هریس و ورزقان و اهر بخندید. آری چیزی نشده است و خبری نیست!!!!!!

 

  مقصود تقی زاده هریس

                  مدرس فلسفه و ادبیات در دانشگاه

 

نظرات  

 
+2 #2 قوجا تبریزیم 08 آبان 1391 ساعت 00:52
خداوکیلی به این میگن نمک به حرام بودن.
شما تا خودتونو پیدا کنید همین اهالی صداوسیما اولین تصاویر و فیلم های منطقه رو به صورت زنده پخش کردند... در این روزهای سخت که کسی از ماجرا خبر نداشت (شاید هم خبر داشت و برایش مهم نبود) همین اهالی تبریز و مسئولین شهر فورا اقدام به کمک رسانی کرده اند. آقای رامین راستی جلوی دوربین گریه کرد یا آقای محرم که بدبخت کم مونده بود سکته کنه... همه نگران بودیم چون ما هم ترکیم و همه فرزندان قره داغ و دیار آذربایجان هستیم...
در مورد گسل تبریز باید عرض کنم که اگه فعال بشه نه تنها تبریز بلکه از مرند تا نزدیکی زنجان رو ویران میکنه پس ما نگران فاجعه ای بزرگتر از این هستیم...
من استاد نیستم و یک دانشجوی ساده فیزیک هستم ولی فکر کنم شما یک طرفه قضاوت میکنید... ما همه بدون منت برای کمک رسانی کار کردیم و کار خواهیم کرد...
باشین ساغ اولسون آذربایجانیم...
باشین ساغ اولسون آنایوردوم...
باشین ساغ اولسون قوجا قره داغ...
نقل قول
 
 
0 #1 ورزقان نيوز 19 شهریور 1391 ساعت 18:25
لطفا

مطالب را با ذكر منبع بنويسيد
نقل قول