نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 بسمه تعالي


رياست محترم جمهوري اسلامي ايران دكتر محمود احمدي نژاد


با سلام و درود فراوان و آرزوي سلامتي و پايداري براي جناب عالي و تمامي مسئولان دلسوز ايران زمين

جناب آقاي احمدي نژاد گاهي آنقدر در بهت فرو مي روم كه گويا بنده نه اهل ورزقان هستم و نه اخبار ورزقان را بر تفكر دارم ، وقتي خوشحال مي شوم كه مي بينم رئيس جمهور عزيز در كلمات خوب و شيرين خود در رسانه ها خبر از تكميل بازسازي شهر زلزله زده ورزقان مي دهد آنگه از حالت اغماء بيرون مي آيم كه ديده هايم همچنان نظاره گر خرابه هاي ورزقان هستند.

آقاي احمدي نژاد ، رئيس جمهور محترم ، يا ما بيش از حد به دولت شما دل بسته ايم يا جناب عالي شعارهايتان ما را كور كرده است .

 انگار در ميان مردم منطقه ورزقان (قره داغ) و جناب عالي سوء تفاهمي پيش آمده يا اصلا" رويه و تكنيك سياسي جناب عالي بر روي اصولي ناشناخته مي چرخد.

چند ماهي است از زلزله ورزقان مي گذرد ، هنوز خانه مادربزرگ پيرم كه با عشق و محبتش هميشه پذيرايه فرزندانش بود به مانند گورستاني اشكهايم را در مي آورد و به تلخي كلمه ويرانه باقي مانده ولي جناب عالي كجاييد كه ببينيد اين سينماي واقعيات تلخ زلزله ورزقان را ، و با كلمات شيرين دوباره مي سازيم دل مادربزرگها و پدربزرگها را اميدوار نسازيد.

نمي خواهم واقعيت را انكار كنم ، آري اكثر روستاها به قرب 80 درصد بازسازي شده اند ولي هنوز مركز شهرستان مانند يك شهر جنگ زده اسير گردو خاك و آوار و خرابي به بار امده از خمپاره ها به بدي اين صحنه ها پايدار مانده و كسي نيست تا بگويد چرا؟

وامي را به مردم ورزقان وعده داده ايد كه هم مراحل دريافت آن كلافه كننده است و هم مبلغي كه با ان فقط قادر به پرداخت هزينه دستمزد و شكم كارگران مي توان بود ، نمي دانم جناب عالي هم ، مرغ را به قيمت و بهاي شهر ما مي خريد يا براي شما به پيشكش هديه مي كنند.

از حد رياست جمهوري مي گذرم و به حريم سخنان و درد دل فرزند و پدر پا مي نهم ، وام لحاظ شده براي مردم خود شهر ورزقان 22 ميليون مي باشد وقتي هزينه كانكس و بيمه و ماليات شهرداري و غيره را كسر كنند دريافت خالص به مبلغ 17 ميليون كاهش مي يابد و اگر تاملي كنيم با 17 ميليون در عين حال آشفته بازار حتي يك پرايد هم نمي توان خريد چطور جناب عالي انتظار داريد اين مردم با اين مبلغ ناچيز خانه خود را از نو بسازند و شهر آباد كنند.

دولت جناب عالي به مسكن هاي مهر چه مبلغي را قيمت گذاري كرده اند و با چه معياري ، در همين شهر ورزقان هر واحد مسكن مهر 36 ميليون پيش فروش شده كه علاوه بر اين قرارداد هر روز يك مبلغي هم به ان افزوده مي شود ، وقتي دولت با اين همه امكانات و منابع نمي تواند يك مسكن 80 متري را با دريافت پولش از مردم در اختيار عموم گذارد چطور انتظار داريد مردم رنج ديده ورزقان با چنين مبالغي دوباره آرزوي روشن كردن چراغ خانه خود را به حقيقت تبديل كنند.

رئيس جمهور محترم آقاي احمدي نژاد اين ديار و مردمش يادگار ستار خان ها ، علامه جعفري ها ، اميرارشدها و محمدتقي پسيان ها هستند شايد براي خود جناب عالي چنين مطلبي ساده تلقي گردد ولي تاريخ ايران و ايراني در اين سرزمين نهفته است يا بهتر بگويم كه شايد خفته است.

درد دلي بود مختصر و جامع تر از درون آهخانه ي مردم ورزقان كه بر قلم آورده و بر خدمتتان مكاتبه كردم و در اخر از جناب عالي عاجزانه و حقيرانه خواهش مي كنم ، تمانا دارم يا خود به اين ديار سفري دوباره داشته باشيد براي ديدن حقيقت يا از وزاراي خودب ه اين سرزمين طلاي سرخ ايران كه هم اكنون جزء ويرانه چيزي نمانده راهي كنيد ولي در هر دو صورت اين بار خواستار عمل هستيم نه شعار

والسلام

با تشكر: اكبرمقيمي (وبلاگ نويسي از ورزقان)

1391/11/2

نظرات  

 
+10 #3 دخترك شاعر 06 فروردين 1392 ساعت 18:12
چرا آقاي مقيمي وبلاگ خود را به سايت ارتقا نمي دهد چون فوق العاده قدرت نقد دارد و بي پرده و بي پروا سخن مي گويد شهر ما به اين افراد نياز دارد كاش به جاي 5 شوراي ورزقان ايشان به تنهايي سخنگوي اين مردم بودند و الان صدايمان به گوش رهبري هم رسيده بود. از ايشان استفاده كنيد بنده بعنوان يك شاعر ايشان را فردي خلاق و لايق و مسئول تحصين مي كنم.
نقل قول
 
 
+17 #2 دختری از قره داغ 25 اسفند 1391 ساعت 07:28
ای بابا.حالا کارمون به جایی رسیده که سفرای کشورای دیگه بیان به مناطق زلزله زده سر بزنن بعد بخندن به ریشمون (یعنی ریشتون) که عرضه ی جمع و جور کردن چند ماهه ی یه زلزله دو سه شهری رو نداشتید و بعد ... متاسفم از این همه ادعا
www.gharadaghgirl.blogfa.com
نقل قول
 
 
+16 #1 هارا ارس 17 اسفند 1391 ساعت 12:27
یاشاسین قره داغ اوغلو مقیمینی
نقل قول