نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

از پست هاي قبلي كه در مورد شوراهاي شهر و خصوصيات الزام الوجود در انها براي كانديداتوري انتخابات شوراها صحبت كرديم به جوانگرايي و افراد باسواد و غني از آشنايي با شهرسازي اشاره شد كه عده اي برداشت اشتباه از مطلب ما داشته اند و با كليك روي نقطه جوانگرايي خود را آماده كانديداتوري خوانده و به تعابير خودشان به چنين نتيجه اي بسنده كرده اند كه ورزقان فقط نيازمند شوراهايي جوان است و شاهد اعلام كانديدتوري افرادي هستيم كه ديپلم خود را به زور و هداياي سنتي ماست و كره گرفته اند و با مدرك هاي دانشگاهي تقديمي كه دارند خود را هم قانع كرده اند كه مدركشان نشان از كارشناس حسنه بودن آنهاست و روز به روز بر اسامي اين كانديدا افزوده مي شود و هركس صبح زودتر از خواب بيدار شود خود را كانديداتور انتخابات شوراها اعلام مي كند.

بنابراين بايد به اين عزيزان عرض كنم كه نازنين برنا شماها باسد با تفكر و انديشه نو عمل كنيد نه خودخواسته و خود راي ، درست است ما بايد عرصه را براي ورود جوانان آماده كرده و هموار سازيم ولي بايد ورودي عاقلانه با انديشه نو داشته باشيم كه بهترين را براي ورود به اين رقابت انتخاب كنيم.

در حال و هواي پيش از انتخابات با اسامي نگران كننده اي براي كانديداتوري انتخابات شوراي شهر ورزقان روبرو هستيم و افرادي امادگي خود را براي ورود به اين رقابت اعلام كرده اند كه واقعا" احساساتي تصميم گرفته و با استدلال سنتي قبيله گرايي ورود خود را اعلام داشته اند ،  بايد به اين عزيزان گفت كه ورزقان ديگر حوصله ي آزمون آزموده و قبيله گرايي را ندارد چون وضع موجود حاصل چنين انتخاب هايي است كه مي بينيم.

در صف اول نيازمند افرادي جوان ولي تحصيلكرده مدير هستيم و بدور از انديشه هاي تبعيض اميز و خود خواسته ، ما بايد افرادي را براي كانديداتوري در اين انتخابات فرا خوانيم كه هدفشان به نتيجه رساندن خواسته اي مردم است نه اقوام و گروه خاصي ، افرادي را حمايت كنيم كه دغدغه آبادي وطن دارند نه ورود اقوام خود در استخدام ادارجات ! نه استفاده از  موقعيت خود براي پر كردن جيب خود !

افراد را نقد كنيد ، محاسن و معايب گزينه ها را بسنجيد ، تحليل رفتار و منش كنيد ، گفتار ديگران را كه با نفرت همراه است متاثر در انتخاب خود نكنيد ، تعصب هاي بيجا و بي مورد را كنار بگذاريد ، عمل اقوام كانديدي را به او نسبت ندهيد ، دشمني شخصي را وارد انتخاب عادلانه نكنيد ، پدر كانديدي را ادله انتخاب نكردن او نخوانيد.

اما ايمان او را بسنجيد ، شخصي با ايمان و مومن راستي بر مردم و وطن خود خيانت نمي كند ، دروغ نمي گويد ، حق مردم را بالا نمي كشد ، پول بيت المال را به جيب نمي زند ، با استفاده از اعتماد و راي مردم ادارات را فاميلي نمي كند ، با استفاده از موقعيت روابطي با شهرداري كلاه سر مردم نمي گذارد و تكان تجارت باز نمي كند ، از طرفي هم هوشيار باشيم كه شخص منتخب مومن باشد نه مومن نما ، افرادي هستند روزها سخن از دين و اسلام مي زنند وقتي شب مي رسد كاري دگر مي كنند ، فردي را انتخاب كنيم كه از خدا بهراسد و خجالت بكشد چون شخصي كه از خدا نترسد و خجالت نكشد از هيچ كاري دريغ نمي كند. ببخشيد از رك گويي بنده ! چون ديگر دوران عوام فريبي به سر رسيده ، ديگر شعارها رگ خواب مردم را شل نمي كنند، ديگر پدري به فرزندش تعيين تكليف نمي كند همه در انتخاب آزاد هستند .

يادمان باشد شخصي كه هدفش خدمت به مردم و وطن است به مردم شيريني و پول و قول نمي دهد بلكه مردم موظف است به خدمتگزار خود شيريني بدهد و شيريني مردم تشكر و قدرداني از اوست ، كسي كه براي شورا شدن مبالغي را خرج شيريني و كادوهاي بي مورد مي كند نيت خدادوستانه ندارد ، اگر چنين نيتي داشته باشد مي تواند به نيازمندي كمك كند و چرا در زمان انتخابات و يادمان باشد اين افراد بيهوده پول خود را خرج من و تو نخواهند كرد و حتما" 100 برابر  مبالغ خرج شده را از جيب من و تو كه بيت المال كشور است خواهند دزديد.

بنابراين از انديشمندان منطقه انتظار داريم در اين زمينه به مردم شريف آگاهي كامل را داده و با نقد و بيان ديدگاه و انديشه هاي خالصانه و صادقانه خود سرنوشت منطقه و فرزندان خود را به درستي رقم زده و بنيه و اساس نقاط قوت پيشرفت منطقه را بنا نهاده و ما را در زمينه نقد و معرفي كانديداهاي مومن و مدير و مدبر ياري نمايند.

 

 

  اکبر مقیمی

 

 نظرات  

 
0 #1 ورزقان اوغلو 25 فروردين 1392 ساعت 19:25
انصافا" شوراهاي فعلي هم باسواد هم مدير هم مدبر در امر خرج كردن بودجه در نميدانم كجاها هستند--- آقاي مقيمي اينبار هم دوباره چنين افرادي انتخاب خواهند شد خواهيم ديد تا در شهر ما دروغ را بهتر مي دانند همين است و خواهد بود.
نقل قول