نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

متخصص باشد : يعني در يكي از زمينه هاي مرتبط با پاراگراف وظايف خود تخصص و علم لازم را داشته باشد به عنوان مثال يك شوراي شهر بايد در يكي از رشته هاي عمران ، شهرسازي ، برنامه ريزي شهري ، عمران معماري تحصيلات و تخصص لازمه را داشته باشد ، عين شهر ما كه همه شوراهاي محترم معلم بوده و تخصص كافي را براي تدريس به بقيه شوراهاي استاني را دارا بوده و به جاي آسفالت با شن و ماسه چاله ها را پر مي كنند زيرا

1-  كارها سريع پيش مي رود

2- هزينه اي صرف نمي شود

3- باعث ميشود رانندگان با مشاهده جنگ زدگي و خاكي سنگي بودن راه هاي داخلي شهر سرعت خود را در حد بسيار عالي كم كنند .

4- از همه مهمتر اشتغال زايي در حد عالي بوجود مي آيد ( وقتي روزانه 200 ماشين به اين چاله ها افتاده يا از روي سنگريزه ها حركت مي كنند مشكل فني پيدا كرده و اين يعني نون و آب براي مكانيك ها

5- مهمتر از همه توريست ها با ديدن اين صحنه ديگر پايشان را به شهرستان ما نخواهند گذاشت و طبيعت منطقه بدون دستخوردگي باقي مي ماند.

 مدير ، مدبر ، شجاع و سخنور باشد : مدير باشد و قدرت اجرايي و نظارت كافي را داشته باشد ، مي توان گفت كلا" از سر و ته به عمل رساندن يك طرح چيزي در تفكرات خود داشته باشد و مدبر بودن هم به نوعي هم خانواده همان مدير بودن است .
شجاع باشد : در مقابل مخالفان آبادي و پيشرفت شهر قابليت ايستادگي را داشته باشد نه اينكه از روي ترس و حفظ منافع شخصي و شغلي خود به همه چشم قربان گفته و زير سلطه اشخاص سياسي و اداري نباشد.

سخنور باشد: بتواند در جلسات استاني و كشوري با سخنوري خود اعتبارات ويژه و كلاني را جذب شهر خود كرده و با روابط حسنه خود سرمايه گذاران را براي آبادي شهر خود فرا خواند و بازهم مانند شوراهاي ما كه با سخنراني هاي خود در رسانه ها و جلسات گل مي كارند.

 مومن و امين باشد: البته مومن بودن به تنهايي شرط انتخاب نيست ، اگر كانديدي مومن و امين بوده و تخصص و كاربلد و سخنور نباشد نمي تواند از حق مردم و منطقه دفاع بكند ، كانديد هماره بايد سياس باشد ، منظور از سياس بودن كلاه گذاشتن سر مردم و بودجه نباشد و با شعار راي نخرد و هر شب به حمايت از سخن و شخصي برنخيزد بايد ثبات شخصيت داشته و بر اعتقادات عملي خود متعهد باشد و مكررا" مانند شوراهاي ما كه آنقدر امين مردم بودند كه در زلزله نمي توانستند از اقلام دل كنده و دست ديگران بسپارند تا بتوانند به دست نيازمندان واقعي رسانند.

چند شغله نباشد : وقتي شورا شغل پنجمين شخص باشد طبيعي است كه طرف نه وقت كافي و نه حوصله ي باقي براي انجام وظايف خود خواهد داشت و باز عذر مي خواهم چون اين محاسن كلا" در شوراهاي ما وجود داشته و به آنها صدق مي كند براي همين مي توانند يك نمونه ايده آل براي خلايص يك شورا باشند و مانند شوراهاي ما كه شورا بودن شغل چندمي آنها مي باشد.

دغدغه فكري براي رفع موانع عدم پيشرفت شهر را داشته باشد نه اينكه بر سر انتخاب يك شخص در اداره اي بر سر ورود اقوام خود با يكديگر به جدال و كشمكش بپردازند و سعي در قبيله گرايي و احاطه كردن ادارات داشته باشند و هدفشان منافع شخصي و پر كردن اسكناس جيب گشادشان باشند.

آخرين گزينه فاميل باشد: زيرا مي تواند با آرامش بخوابيد چون وقتي استخدامي ، شكلاتي ،خيراتي ، قراردادي در ميان باشد حتما" اولين گزينه شما هستيد چون در افكار من و شما شورا و نماينده يعني شغل و درآمد بلاخره همه چيز براي اقوام و اطرافيانش كه اين تفكر هم در منطقه ما يك قانون و سنن شده و هركس به ان عمل نكند شخصي بدرد نخور است.

 اكبر مقيمي

 

نظرات  

 
0 #1 خان اوغلو 10 ارديبهشت 1392 ساعت 11:18
مهندس مقيمي اگر كيلومترها ازت فاصله نداشتم دستت را بوسه ميزدم كه چنين مطالب معناداري را نوشتي حيف كه با اين قلم در ورزقان عمرت را تلف ميكني
امروز يك عده بي سواد شده اند در ورزقان امير مردم و بر ملك ما خانه ساخته و به خود ما اميري مي كنند ، بنويس كه ما به افرادي چون شما نياز داريم.

دوستت دارت: دك ج ش از شريعتي جنوبي تهران - كمي فكر كني خواهي شناخت كي هستم ، يكبار مديون تو هستم و مانده ام اميدوارم بتوانم دينم را به شما و خانواده محترمتان ادا كنم از طرف بنده دخترت آسنا را ببوس
نقل قول