نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

هیات دولت به فکر بازسازی زیرساخت های ورزقان باشد :
 
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس گفت: از هیات دولت می خواهم با اجرای کامل قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه، زمینه بازسازی زیرساختهای این شهرها را فراهم و اعتبارات لازم را تخصیص دهند.
به گزارش خبرگزاری خانه ملت، اللهویردی دهقانی در نشست علنی امروز (چهارشنبه 13 آذر)مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور خود گفت: با سلام به شهدا و امام شهدا و با سلام و درود به امام خامنه‌ای رهبر فرزانه انقلاب اسلامی و همچنین مردم شهرستان ورزقان و ایران اسلامی، از تیم مذاکره کننده هسته‌ای و رئیس جمهور که در سایه رهبری هوشمندانه مقام معظم رهبری قفل مذاکرات هسته‌ای را گشودند، تشکر می‌کنم.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی افزود: همه مردم باید پشت سر رهبر معظم انقلاب از تیم مذاکره کننده هسته‌ای دفاع کنند و لازم است کشورهای غربی بدانند که مردم ایران در دفاع از منافع ملی همیشه متحد هستند.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس ادامه داد: به دولت توصیه می‌کنم به این موضوع توجه کند که با حذف تحریم‌ها همه مشکلات حل نخواهد شد و باید از توانمندی‌ها و ظرفیت‌های کشور برای پیشرفت و آبادانی استفاده کرد و موضوعاتی مانند فراوری مواد خام را در نظر داشته باشند و به علاج مشکلاتی مانند بیکاری، تورم و رکود توجه کنند.

دهقانی افزود:از رئیس جمهور به دلیل انتخاب جبارزاده به عنوان استاندار آذربایجان شرقی و توجه به حل مشکلات کمبود آب دریاچه ارومیه تشکر می‌کنم.

راه حل بحران دریاچه ارومیه از زبان مهندس دهقانی :

وی ادامه داد: یکی از راههای حل بحران دریاچه ارومیه، انتقال آب دریای خزر به این دریاچه است که باید مسئولان رسیدگی و از بحران های زیست محیطی بعدی جلوگیری کنند و همچنین لازم به ذکر است بحران دیگر آذربایجان آثار تخریبی به جای مانده از زلزله سال 91 این منطقه است.

 ضرورت تکمیل زیرساخت های اساسی:

دهقانی گفت: از کمک‌های صورت گرفته در جهت رفع مشکلات و بازسازی شهرهای زلزله زده ورزقان، اهر و هریس تشکر می‌کنم اما باید به یاد داشته باشیم که مشکلات این مناطق به طور کامل حل نشده است، هر چند که برای 80 درصد مردم سرپناه ساخته شده اما در زمینه تکمیل زیرساختهایی مانند پل و آبرسانی اقدامات موثری صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم افزود: از رئیس جمهور و هیات دولت می‌خواهم با اجرای قانون تسریع در بازسازی مناطق آسیب دیده از حوادث غیرمترقبه، زمینه بازسازی زیرساخت‌های این شهرها را فراهم و اعتبارات لازم را تخصیص دهند.

توجه بیشتربه احداث وراه اندازی کارخانجات کنسانتره مس وکودشیمیایی:

دهقان ادامه داد: از وزیر صنعت، معدن و تجارت می‌خواهم به احداث و راه اندازی کارخانجات کنستانتره مس و کود شیمیایی توجه بیشتری کند و اقدامات لازم در زمینه اجرای کامل تعهدات اجتماعی شرکت ملی مس در حوزه انتخابیه‌ام را مبذول دارد.

وی گفت: ضمن تشکر از مسئولان بنیاد مسکن، از آنها می‌خواهم از ارائه صورت وضعیت‌های متفاوت به زلزله زدگان و ایجاد مشکل در این منطقه زلزله زده خودداری کنند.

دهقان ادامه داد: از معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رئیس جمهور درخواست می‌کنم با توجه به قوانین حوادث غیرمترقبه، اعتبارات لازم را به مناطق زلزله زده حوزه انتخابیه‌ام برای بازسازی زیرساختهای لازم اختصاص دهند.

تذکر به صداوسیما ، درخواست از قوه قضائیه درباره دادگستری ورزقان :

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس یادآور شد: از ریاست قوه قضائیه می‌خواهم به اخذ صدها میلیون تومان پول به هر عنوان توسط  دادگستری ورزقان از شرکتهای شهرستان که صدها شاکی حقیقی دارند، رسیدگی کنند و همچنین به صدا و سیما تذکر می‌دهم از برخورد تبعیض آمیز با برخی مسائل خودداری کند./

 عقیل ستارلو اندریان