نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

نظر آشنا:

سلام جناب آقای اسدپور
جنابعالی وقتی بنده چند ماه پیش یک کامنت در مورد ظلمی که به جوانان منطقه با مس آذربایجان شدن سونگون اشاره کرده بودم واکنش نشان داده و گفتین که من (آشنا) طرفدار کرمانیها هستم جناب آقای اسدپور حال با این شرایط جدید استخدام سونگون جواب شما چیه ؟؟؟
به خدا در برابر تک تک بچه های منطقه مدیون و جواب گو هستید نه در این دنیا بلکه در آن دنیا نیز جواب خواهید داد چرا که شما رسانه جامعه مجازی در انجام وظیفه خود لغزش داشتید .
کجای این شرایط که گذاشته شده به نفع بچه های ورزقان و اهر است ؟؟؟ به جز کارگری آیا چیزی هم مگر می خواهند به بچه این منطقه بدن ؟؟؟ نمی دانم چطور جوابم را خواهی داد شاید هم بخواهی برای خودت دلیل و منطق بیاری ولی چیزی بگو که از روی عقده و کینه نباشد و جواب تمام حق کشی های مردم فقیر و مظلوم ورزقان باشد
با این شرایط حتی به شما که وارثان روستای سونگون هستید هم بیش از این ظلم میشه پس خواهشاً واقعیت ها را بیان کن و طرفداری نماینده .... ورزقان و اهر را نکن!:

 ---------------------------------------------------------------------------------------------

پاسخ: برادر ارجمند جناب آقای آشنا

با سلام و احترام  خدمتتان عارضم که فکر نمی کنم که رسانه مجازی مورد اشاره آنقدر توانایی داشته باشد تا بتواند در معادلات سیاسی و اجتماعی منطقه تاثیر گذار باشد و این نظر لطف شماست چرا که اگر اینگونه بود جوانان روستای سونگون هم در این استخدام سهمی داشتند ... و نیز خداوند از بنده نگذرد اگر بخواهم از روی عقده و کینه با کسی سخن بگویم.

بگذریم...

بنده در جریان کم کیف ما جرای تشکیل شرکت مس آذربایجان نبوده و نیستم و دانسته هایم همانند سایر مردم عادی است. ولی فارغ از اعتراضی که در خصوص حذف نام سونگون داشته و داریم (که فعلاً صدایمان بجایی نمی رسد) استقلال شرکت مس  را به فال نیک پنداشتیم و قضاوت در مورد آن را موکول به آینده ...

...

و امروز در خصوص استخدام اخیر نیز اعتراض داریم چرا که جوانان روستای سونگون (مقطع دیپلم) که صادره ورزقان و اهر نیستند نمی توانند در استخدام حاضر شرکت کنند و نیز در خصوص شرایط سنی مقرره و متغیره ، چرا که مدتهاست که فرصت استخدامی مناسبی در منطقه نبوده و عده ای از افراد  بدین طریق از رده خارج شده اند و همچنین در خصوص عدم قائل شدن امتیاز بومی به جوانان روستای سونگون و جوانان منطقه در مقاطع بالاتر از دیپلم که تعداد شان قابل توجه می باشد (و در عجب اینکه چرا فقط به دیپلمه ها؟؟؟) .

در نهایت امیدوارم که این آزمون سوری و ممیزی نباشد که افراد از قبل تعیین شده استخدام شوند.

اما سخن اینجاست که چرا باید وضعیت اشتغال منطقه به گونه ای باشد که برای استخدام 79 یا 150 نفر در مجتمع مس سونگون (که کارکردن در آن شرایط سخت خاص خود را دارد) این چنین کشمکش باشد . چرا باید خدای نکرده وضعیت اینگونه باشد که مسئولین و مدیران بجای پیگیری امورات عموم مردم و اهداف جامع و بزرگ تر در تلاش و فعالیت برای پیدا کردن شغل برای نزدیکان و آشنایان خود در معدن باشند. چرا پتانسیل عظیم کشاورزی و صنعتی منطقه به فراموشی سپرده شده و به آن بها نمی دهیم. و غایت تمامی اهداف و آرزوها به معدن سونگون ختم شده است.

مثل اینکه ما همیشه خدا باید بر عکس عمل کنیم عده ای را از شهرستاها و استانهای اطراف به منطقه بیاوریم ( تا شاهد افزایش بی رویه رفت و آمدها و حجم ترافیک جاده ای و تبعات جانی و مالی و اجتماعی غیر قابل جبران باشیم) و برعکس عده ای زیادی از جوانان عزیز و دلسوز منطقه را به علت عدم فراهم کردن امکانات و زیرساختهای اشتغال مجبور به مهاجرت و یا رفت وآمد به تبریز و ... بکنیم...

...

ادامه مطلب در دل بماند...

 

 مهدی اسدپور

نظرات  

 
0 #1 محسنی 21 ارديبهشت 1393 ساعت 06:30
ساغول یاخچی یازمیسان
ائلبی دییللر بو اوغلان برتر اوغلاندی نبیلیم...
نقل قول