نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04
درخواست مردم روستاهای انویق و آوانسر ورزقان برای احداث جاده و امکانات درمانی و بهداشتی

 برادر ارجمند جناب آقای اسماعیل جبارزاده


استاندار محترم استان آذربایجان شرقی

باسلام و احترام و آرزوی توفیق الهی برای جنابعالی و همکاران محترمتان در دستگاه های اجرایی؛ احتراما به استحضار عالی میرساند؛ این چند سطرمرقومه؛ داستان زندگی مردمی زجردیده اما صبور ساکن روستای انویق و آوانسر از توابع بخش خاروانا شهرستان ورزقان است؛ که امید است با بذل عنایات حضرتعالی و نظر مساعد سایر مسئولین استانی و شهرستانی از این فلاکت رهایی یابند و توجهات حضرتعالی به این سکنه؛ زمینه باقیات صالحاتی برای شما باشد. اما غرض از نگارش این سطور این است که؛ با توجه به تبعیض های ناروا که منجر به از بین رفتن عدالت و ضایع شدن حقوق مردم محروم و رنج کشیده روستاهای انویق و آوانسر گردیده است، نظر حضرتعالی و دیگر مسئولان را ؛ جهت احیاء حقوق و برپایی عدالت به نکات ذیل جلب می نماییم. لذا انتظار می رود مورد اهتمام جدی قرار گیرد.
جناب آقای اسماعیل جبارزاده ؛ محضر حضرتعالی معروض می داریم، روستاهای انویق و آوانسر به عنوان دورافتاده ترین روستاهای شهرستان ورزقان، به رغم برخورداری از منابع طبیعی، از مشکلات و تنگناهایی رنج می برد که ضرورت دارد با سیاست گزاری؛ برنامه ریزی بهنگام و تخصیص منابع مالی، به سمت آبادانی رهنمون شود. روستاهای انویق و آوانسر در محرومیت و نبود امکانات به سر می برد.  هم اکنون مشکلات متعددی از قبیل؛ نبود راه مواصلاتی ، نبود آب شرب بهداشتی در روستا ؛ نبود امکانات بهداشتی و درمانی و ده ها مشکل ریز و درشت دیگر زیرساختی و زیربنایی، مردم شریف این خطه را با نگرانی مواجه ساخته است.

جناب آقای استاندار شایسته است حضرتعالی مطلع شوید، در این گوشه از استان آذربایجان شرقی؛ هشت كیلومتر جاده ارتباطی دو روستا 30 سال به طول انجامیده و علیرغم دوندگی های بیش از 30 سال اهالی به ادارات شهرستان ورزقان تاکنون هیچ نتیجه ای جز مهاجرتهای بی رویه به شهر نداشته است. مرگ زنان و فرزندان ما درحالی مقابل چشمانمان رقم میخورد که جاده و ماشینی برای انتقال ساکنین وجود ندارد. این درحالیست که درطول روز دستان مادران و پدران چشم نگران ؛ رو به سوی آسمان بلند است که دراین مدت اتفاقی برای اعضای خانواده آنها نیفتد .
حرفی نیست و گلایه ای نداریم. تنها خواسته ی ما احداث جاده روستای انویق و آوانسر است که سالهاست بطول انجامیده و درحالیکه طی همین مدت هزاران کیلومتر جاده چند بانده و بزرگراه در استان احداث شده؛ اما این جاده به دلایل نامعلومی اسیر نامهربانی مسئولین بومی و غیر بومی شده است. بگذاریم و بگذریم؛که هر چه هست شرح محرومیت است، محرومیتی که شاید حضرتعالی نیز بر آن واقف باشید و این نوشته ها فقط از باب یاد آوری است.
از مسئولین ذیربط بخواهید که توضیح دهند که چرا چنین وضعیت اسفباری در این روستاها حکمفرماست؟ تا کی باید روستاهای انویق و آوانسر تازیانه عقب افتادگی بر گرده اش بخورد؟
مردم زجرکشیده و محروم روستاهای انویق و آوانسر که تکیه گاهی جزء مسئولان دلسوز به نظام ندارند درمقابل این بی مهری ها چه بگویند؟ جزء اینکه بگویند، آقای استاندار به داد بیچارگان برسید، علمای عظام با عنایت به سخن پیامبر اکرم (ص): ((هر کس صدای مظلومی را بشنود و به او کمک نکند مسلمان نیست )) به داد مظلومان برسید ، مسئولان محترم اجرایی دلسوز به نظام ، به داد این محرومان برسید. لذا خواهش و استدعای بسیارعاجزانه اهالی این روستاها از حضرتعالی و دیگر مسئولان عزیز استان و شهرستان این است در اسرع وقت تدابیر و تمهیداتی را برای رهایی مردم محروم این روستاها از این وضعیت اسفبار اتخاذ نمایید ؛ امید است که شاهد هر چه بیشترتحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی در سایه مقام عظمای ولایت و دولت تدبیر و امید باشیم.
جناب آقای استاندار، شما نقطه ی عطفی و شروع مبارک و تازه ای بر این داستان غم انگیز باشید. امید است با تلاش مجدانه حضرتعالی که مسلماً مرضی رضای حق تعالی نیز هست ؛ شاهد استیفای حقوق اهالی این روستاها باشیم.
جناب آقاي استاندار؛ دستان ما منتظر دستان شماست و چشمهايمان به راه روشن آينده. منتظریم تا شميم مرکب نامه ي پاسختان را استشمام کنيم و اين موجبات دلگرمي ما شود براي رفتن به سوي فردايي بهتر.
پیشاپیش از توجه و عنایت حضرتعالی سپاسگزاری میشود و توفیق روزافزون شما را از خداوند متعال مسألت می نماییم.


درخواست مردم روستاهای انویق و آوانسر ورزقان برای احداث جاده و امکانات درمانی و بهداشتی

حمایت رسانه های ملی ، استانی وشهرستان ورزقان از خواسته بحق اهالی رنج کشیده آوانسر وانویق

خبر گزاری آناج

 

بولتن نیوز

 

خبر فارسی

 

شهر خبر

 

 DOR NEWZ

 

khabarkhoon

 

 khabarpu

 

آوای ورزقان

 

ورزقان نیوز-ستارخان

 

 ورزقان نیوز-وطنیم

 

 اندریان نیوز

 

پرسپو لیس نیوز

 

 tazeh

 

 ebtedaei

 

 خبرگزاری دانشجویان ایران-ایسنا

 

پایگاه اطلاع رسانی خاروانا

 

ورزقان نیوز1

 

ندای ورزقان وخاروانا

 

خاروانانیوز-دکتررضازاده

 

 


 


 

 

 

 

 

 

  

 

 

 

نظرات  

 
+9 #2 عسگر صمدی 30 ارديبهشت 1393 ساعت 12:50
دیگر مزایای احداث راه ارتباطی آوانسر وانویق:

1-دسترسی راحت وسریع به قلب جنگل های ارسبارن برای کنترل خطراتی که جنگل راتهدید میکنداز جمله آتش سوزی

2-کوتاهترین مسیر گردشگری برای بازدید از منطقه زیبای چیچکلی ، این منطقه پوشیده از جنگل و انواع گل و گیاهان متنوع و داروئی می باشد.
نقل قول
 
 
+8 #1 انصاری 29 ارديبهشت 1393 ساعت 17:42
قال الامام الحسین - علیه السلام - : اِنَّ حَوائِجَ النَّاسِ اِلَیکُم مِن نِعَمِ اللهِ عَلَیکُم، فَلا تَمِلُّوا النِّعَم.
«بحار الأنوار، ج 74، ص 318»

امام حسین - علیه السلام - فرمود: درخواست های مردم از شما، از نعمت های الهی است برای شما، از این نعمت ها ملول و خسته نشوید.
نقل قول