نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

گاها با نظراتی در وبلاگم و قلم زدن مطالبی توسط سایر وبلاگ های منطقه مواجه میشوم ، مبنی بر خیانت به معدن مس سونگون با تغییر نام آن به مس آذربایجان توسط آقای دهقانی نماینده شهرستان !

آنجاست که وظیفه انسانی و سیاسی حکم می کند نکاتی را به اطلاع مردم فهیم ورزقان برسانم.

مردم عزیز اگر مشکلات منطقه و شهرستان ورزقان ، مردم منطقه و رونق کسب و کار آن با نام مس ورزقان یا سونگون حل خواهد شد بنده حاضرم تا عالی ترین مقامات کشوری همراه مردم عزیز رفته و این موضوع را به گوش ریاست محترم جمهوری و سایر نهادهای اجرایی کشور برسانیم تا این تصمیم تصحیح گردد  اما این نه مشکل من و شماست ، نه منطقه و نه فروختن و خیانت به  منطقه ، که بدون دانستن حقایق به شخصی تهتمت و افترا می بندیم .

بنده از اول قسم یاد کرده ام حقیقت را بگویم و از کسی هم بدون وجود حقایق دفاع نکنم و نمیکنم بلکه واقعیات را قلم میزنم.

دوستان عزیز بنده در مورد معامله و فروختن نام مس سونگون در وبلاگی هم مطلبی را دیدم و متاسفم شدم برای نویسنده ای که خود یک عالم و دارای آگاهی خاص از عالم سیاست و حقایق است.

معدن مس سونگون فقط نام معدن ما بود اما مزایای آن به صورت کشوری بود و درآمد آن متوجه سایر استان ها و متوجه بودجه کل کشوری بود ولی نامش بنام ما بود و بکام دیگران !

اما امروز با استانی شدن آن و طرح این مسئله درصد قابل توجهی از درآمدهای آن متوجه استان آذربایجانشرقی و شهرستان ورزقان خواهد شد ، چرا بیهوده و ناآگاهانه جوسازی میکنیم ؟ آیا دلیل این جوسازی فقط زاویه و اختلاف سلیقه ما با نماینده یا مسئولی است ؟ اگر چنین باشد انصاف است که رقابت سالم را گذاشته و هنجارهای جامعه سیاسی را تبدیل به ناهنجار کرده و ترویج بداخلاقی سیاسی کنیم ؟

آقایانی که خود از تهمت و افترا ناله کرده و انتقاد می کنید چرا صرف مخالفت با مسئولی تهمت ناروا به آن شخص می زنید ! کدام فروختن ؟ کدام معامله ؟

شما اگر با تغییر نام معدن مس سونگون به نام آذربایجان مخالف هستید چطور انتظار دارید سایر استان ها از حق درآمد خود گذشته و نفت و گاز را در اختیار شما بگذارند ؟ شما وقتی نام پر  فراز آذربایجان را بر روی مس سونگون نمی توانید قبول کنید چطور می توانید دم از حس ناسیونالیسم ملی و میهنی بزنید؟ مگر تبریز و ورزقان و اهر و هریس جدای ازهم هستند ؟ مگر همه ما ترک نیستیم ؟ مگر برادر و برابری را شعار خود قرار نداده ایم ؟ پس این چه تفکر منحرفی ست ؟ چه فرهنگ غلطی است در بین ما یک عده فرصت طلب ترویج میدهند ؟

به والله دور از عدالت است دم از عدالت علی بزنیم درحالیکه تهمت و افترا به دیگران روا داریم !

خود را شیعه علی نامیم اما بر مسلمان و شیعه دیگر اهانت و تهمت وا سازیم !

همه این سخنان ناراست و افترا فقط بخاطر رقابت سیاسی و انتخاباتی ست ؟ اگر چنین است بنده متاسفم که امروز عده ای غرض ورز در منطقه گل کرده و متاسفم برای خودم و مردم عزیز که به سخنان این طیف گوش فرا میدهند و باور میکنند.

خواهش انگ طرفداری از کسی را به بنده  نزنید ، بنده فقط تحمل دروغ و تهمت حتی به دشمنم را ندارم چه برسه به یک همشهری و کسی که میشناسم و حقیقتی که میدانم !

بنده این استانی شدن مس را خیلی هم فرصت طلایی میدانم برای استفاده از منابع موجود در استان و شهرستان ، اگر قبلا" یک نان به 10 قسمت تقسیم میشد الان به 3 قسمت تقسیم میشود و به افراد بیشتر میرسد ، آیا این ظلم است یا خدمت ؟

البته این طرح مزایای زیادی هم دارد که به ان خواهم پرداخت .

مطلب دیگر که لازم دیدم اشاره کنم فضولی در حریم خصوصی افراد در سایت ها و وبلاگ هاست !

بعضی از دوستان نامهربانی کرده و به حریم خصوصی دیگران تجاوز می کنند و چه تهمت و چه راست قوانین حقوق انسانی را زیر پا گذاشته و به حریم چه مسئول چه من مقیمی فضولی می کنند.

قابل ذکر است اینکه بنده دوبار ازدواج کرده ام یا یک بار ، خانه روی مبل می نشینم یا قالی  به رسانه و نقد نیازی نباشد .، اگر دوبار ازدواج کرده باشم امر الهی ست و سنت پیامبر اسلام ، اگر روی قالی می نشینم شاید راحتم و اگر مبل انچنانی خانه دارم بنابه قدرت مالی خودم می باشد ، اگر نقدی به مسئولی دارید خواهشا" در سمت و جایگاه مسئولیت آن شخص نقد و سوال صورت بگیرد نه برای تخریب کسی وارد حریم خصوصی او شده و تهمت و افترا بر بنده خدا بزنیم .

این مطلب را قلم زدم چون این بند بصورت خیلی ناهنجارانه در منطقه ما ترویج یافته و نوعی تاکتیک برای تخریب شخصیت ها و مسئولین مورد استفاده قرار می گیرد ، اگر تخلفی از بنده مقیمی بعنوان یک رسانه صورت گرفته نقاد حق دارد در مسئله مذکور سوال کند و نقد ، نه اینکه مقیمی شام کباب خورده پس به فکر فقرا نیست 

 

 اکبر مقیمی