نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 پروژه مسکن مهر خاروانا از پاییز سال 1389 شروع شده است. مسئولین ذیربط در زمان ثبت نام، قول تحویل واحدها را یک سال پس از شروع پروژه به متقاضیان داده اند. از طرف دیگر قرار بود قیمت تمام شده این واحدها حدود 29 میلیون تومان باشد که البته در قرارداد اولیه که به برخی متقاضیان داده شده است این رقم حدود 30 میلیون قید شده است (آخرین قیمت مصوب واحدها که در بهار امسال صورت گرفته است حدود 39 میلیون تومان بوده است!). اما متاسفانه از همان ابتدا پروژه شروع مناسبی نداشت. و در تمامی مراحل اجرا با مشکلات عدیده ای روبرو بود. روندی که پیمانکار پروژه جهت اجرای عملیات در پیش گرفته بود از همان ابتدا نوید تاخیر زیاد اتمام پروژه را می داد. کم بودن اکیپ ها و نفرات مشغول به کار، وعده های شفاهی غیرواقع بینانه، روابط مستقیم ایجاد شده مابین پیمانکار و متقاضیان، عدم نظارت و یا نظارت کم کارفرما، وقوع زلزله در تابستان 91 و ... دست به دست هم دادند تا این پروژه تا اکنون طول بکشد.

این پروژه تاکنون چندین وعده تحویل را پشت سر گذاشته است حتی در برخی موارد پیمانکار پروژه طی نامه ای کتبی تحویل پروژه و برگزاری برنامه افتتاحیه را به مسئولین و نهادها اعلام نموده است. ولی متاسفانه در تمامی موارد خلف وعده شده و تاکنون این واحدها تکمیل نشده اند. از طرف دیگر در اغلب موارد هزینه ناشی از تورم و افزایش قیمت مصالح و دستمزدها و ... که قیمت تمام شده واحدها را افزایش داده است، به متقاضیان تحمیل شده است و مسئولین ذیربط و پیمانکار زیر بار ضرر و زیان ناشی از تاخیر در اتمام پروژه نرفته اند.

آخرین و مهمترین جلسه ای که بهار امسال و در بخشداری خاروانا برگزار گردید، با حضور مسئولین نهادهای ذیربط قیمت نهایی واحدها تصویب شد و قرار شد تا یک ماه آینده یعنی پیمانکار نسبت به تکمیل و تحویل واحدها به بنیاد مسکن اقدام نماید ولی بجای تکمیل و تحویل واحدها پیمانکار پروژه اقدام به نصب بنری در جلوی یلوک ها نمود که خودسرانه اقدام به قیمت گذاری واحدها با اختلاف بیش از 10 میلیون برای هر واحد نموده بود. از آن زمان تاکنون مسائلی متعددی در خصوص این پروژه اتفاق افتاده است که مهمترین آن تشکیل جلسه کارشناسان سه نفره در نتیجه اعتراض پیمانکار بود که این جلسه با تاخیر زیاد در شهریور ماه تشکیل شده و نتیجه نهایی نیز از سوی این کمیته اعلام شده است. بر اساس اعلام مسئولین بنیاد مسکن و برخی نهادهای ذیربط، پیمانکار پروژه باید جهت زدن یک امضادر بنیاد مسکن ورزقان حاضر شود تا داستان این پروژه خاتمه یابد ولی مسئولین عزیز تاکنون نتوانسته اند آقای مهندس! را به اداره مورد نظر بکشانند!

امیدواریم مسئولین دخیل در امر مسکن مهر خاروانا بتوانند آقای پیمانکار را جهت زدن این امضای ناقابل به محل کار خود بکشانند تا پس از گذشت 4 سال، این پروژه به صورت تکمیل نشده به متقاضیان تحویل داده شود. البته اگر مسئولین امر خواهان تکمیل پروژه توسط ایشان باشند، قطعا سال بعد همین موقع نیز وبلاگ ها و سایت هایی مطالب بالا را با اندکی تغییر مجددا تدوین خواهند کرد.

دکتر رضازاده