نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

در همایش مردمی الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی،ابتدا علی وفادار فرماندار ورزقان توسعه شهرستان را وابسته به معادن موجود این شهرستان دانست و معادن موجود شهرستان را برای توسعه شهرستان،استان وکشور مثمر ثمر خواند.

علی وفادار گفت:در آینده نزدیک فاز ۲ مس سونگون با حضور مسئولین کشوری افتتاح خواهد شد که این یعنی دو برابر شدن تولیدات مس و اشتغال زایی بیشتر و در آینده شاهد بهره برداری از کارخانه های ذوب و پالایش مس خواهیم بود.

فرماندار ورزقان با تأکید بر جذب افراد بومی در استخدام های شرکت مس آذر بایجان لزوم به کار گیری متقاضیان بومی را در شرکت های اقماری مس ضروری برشمرد وخواستار جذب رشته های مرتبط با معدن در دانشگاه های شهرستان شدواز تملک اراضی شهرک صنعتی مس در آینده نزدیک در صورت تأمین اعتبار لازم خبر داد وتصریح کرد:که با راه اندازی این شهرک و شروع بکار صنایع پایین دستی مس در این شهرک شاهد کاهش چشم گیر بیکاری در شهرستان خواهیم بود.

وی ادامه داد:تغییر برخی مدیران ادارات در راستای خدمت رسانی مطلوب تر به مردم بوده است  وضمن تشکر از شرکت مس آذر بایجان به خاطر مساعدت دراجرای طرح های شهرستانی از شرکت های مجری پروژه بزرگراه خواجه- ورزقان به خاطر کار بدون وقفه تشکر وقدر دانی کرد.

وفادار تصریح کرد نظارت بر اجرای پروژه بزرگراه خواجه -ورزقان دقیق است و هیچگونه سوء استفاده ای از این منابع نشده است واگر کسی مدرکی برای سوء استفاده دارد ارائه نماید و در خصوص جاده ورزقان-خاروانا باشروع فصل کاری این مسیر اصلاح وبهسازی می شود تا تردد در این مسیر تسهیل یابد.

وی افزود:سند توسعه شهرستان در حال آماده سازی می باشد که در زمینه های گردشگری،معدن وصنعت برنامه های بخصوصی برای توسعه شهرستان داریم وپیگیر تحقق حق مرزی شهرستان ورزقان که به  طول ۱۰کیلومترمی باشد هستیم.

وفادار ادامه داد:۹۰باب مسجد در شهرستان نیاز به مرمت و نوسازی دارند واز آنجایی که اعتبارات دولتی محدود است نیاز مند یاری اهالی و خیرین می باشیم

وی درپایان از امام جمعه ورزقان به خاطر تلاش های بی وقفه وشبانه روزی در امر مرمت وبازسازی مساجد تشکر وقدر دانی کرد.

افتتاح فاز 2مس سونگون با حضور مسئولین کشوری/اولین برکت شرکت مس آذربایجان تصویب احداث بزرگراه خواجه-ورزقان بود

در ادامه الهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان وخاروانا در مجلس شورای اسلامی گزارشی از عملکرد خود ارائه نمود واز اختصاص مالیات بر ارزش افزوده شرکت مس سونگون به این شهرستان ، و اخذ عوارض آلایندگی شرکت های اقماری مس خبر دادوگفت؛ شرکت های اقماری مس سونگون در سال ۹۲حدود۱۲میلیارد تومان عوارض آلایندگی داشتند که پیگیر احقاق حق شهرستان ورزقان از این عوارض در سال های آینده هستیم.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی گفت:در بحث زلزله هرکاری توانستیم کردیم که مشکلات مردم را آنگونه که هست نشان دهیم و در این راستا مصاحبه هایی در رسانه های گروهی اعم از دیداری و شنیداری انجام دادیم وازاین طریق مشکلات مردم منطقه را به گوش مسئولین رساندیم تا به خاطر بی توجهی برخی مسئولین وقت به مشکلات مردم زلزله زده آنان را نسبت به نظام جمهوری اسلامی بد بین نشوند وتا جایی که توانستم از کرسی که شما دار اختیارم گذاشته اید به جا ونهایت استفاده را کردم و هروقت هم لازم باشد برای احقاق حق مردم شهرستان استفاده می کنم.

عضو کمسیون صنایع و معادن مجلس تصریح کرد:بعد از زلزله ساخت۳۰هزار باب واحد مسکونی در شهرستان ورزقان تصویب شد و توانستیم همان گونه که رهبر انقلاب فرموده بوده اند زلزله را به عنوان سکوی پرتاب وپیشرفت برای شهرستان ورزقان تبدیل کنیم.

الهوردی دهقانی افزود:در معدن مس سونگون ورزقان از۵۱۳نفر کارکنان خود شرکت ۱۱۲نفر از شهرستان ورزقان آن هم در سطوح پایین مشغول فعالیت هستند.وی اولین برکت شرکت مس آذر بایجان را تصویب احداث بزرگراه خواجه ورزقان خواند وگفت هدف ما این است که این بزرگراه هرچه سریع تر مورد بهره برداری قرار گیرد تا آرزوی دیرینه مردم شهرستان محقق شود واین پروژه به اسم هرکسی تمام شود مهم نیست.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی در پایان ازبرگزاری آزمون استخدامی معدن مس سونگون  در آینده نزدیک خبرداد.

  آوای ورزقان