نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 یک روزنامه نگار آمریکایی منتقد دولت اوباما در مقاله ای می نویسد ، دولت اوباما و جان کری وزیر امور خارجه آمریکا به شدت برای دست یابی به یک توافق هسته ای با ایران پیش از اقدام احتمالی کنگره علیه توافق هسته ای، عجله دارند و این مساله را ایرانی ها به خوبی می دانند.

" تاد وود " روزنامه نگار آمریکایی که در نشریات نیویورک پست و مسکو تایمز مطلب می نویسد با اشاره به دیدار روز گذشته جان کری و محمد جواد ظریف وزرای امور خارجه آمریکا و ایران در ژنو، در مطلبی در وب سایت " وسترن ژورنالیسم" می نویسد: نگرانی من از این است که ایران از عجله آمریکا برای رسیدن به یک توافق هسته ای استفاده کند. دولت اوباما به هر قیمتی می خواهد به یک توافق هسته ای با ایران دست یابد.

این روزنامه نگار آمریکایی می نویسد :" فقط کافی است به عکس ها و فیلم دیدار ظریف و کری در ژنو نگاه کنید. کری چهره گیجی داشت در حالی که ظریف لبخند بر لب داشت."

او می افزاید:"البته که باید ظریف لبخند می زد چون او به خوبی می داند ایران از اوباما عبور کرده است و دولت آمریکا به هر قیمتی می خواهد حتی پیش از نطق سالانه اوباما در کنگره به یک توافق هسته ای با ایران دست یابد."

اگر ایرانی ها به کاخ سفید آمدند تعجب نکنید!

وود می افزاید:" ظریف به خوبی می داند همه زحمتی که او باید بکشد گذاشتن یک امضا پای یک توافق هسته ای جامع با آمریکا است. حتی اگر ایرانی ها ملزم نباشند چارچوب توافق جدید را رعایت کنند و با این توافق آمریکا مجبور است تحریم های ایران را کاهش دهد، چون این چیزی است که به نظر می رسد دولت اوباما به آن نیاز دارد.

وود می افزاید:" مشکل اصلی اوباما و کری کنگره جدید آمریکا تحت تسلط جمهوریخواهان است... کنگره تحت تسلط جمهوریخواهان می خواهد با تصویب یک قانون تحریم های جدیدی علیه ایران در صورت نقض اصول توافق جامع هسته ای با آمریکا تصویب کند  در حالی که اوباما تنها به اعلام یک توافق هسته ای با ایران به هر قیمتی نیاز دارد. کاخ سفید و  کنگره جدید بر سر امضای زودتر توافق یا تصویب هر چه سریع تر طرح تحریم ایران مسابقه گذاشته اند و دولت آمریکا معتقد است تصویب هر نوع طرح تحریمی جدید بر خلاف سیاست دولت آمریکا در مذاکرات است.

 کاخ سفید می خواهد زودتر از آن که کنگره دست به کار شودتوافق جامع با ایران حاصل شود... سخنگوی وزارت خارجه آمریکا روز سه شنبه در سخنانی حتی کنگره را تهدید کرد در صورت تصویب طرح جدید تحریم ایران این اقدام بر خلاف طرح اقدام مشترک (توافقنامه مقدماتی ژنو = نوامبر 2013) است و ممکن است ایران را از مسیر عمل به تعهداتش در چارچوب توافق مقدماتی ژنو بازدارد.

تاد وود در خاتمه می نویسد:" با این وصف می توانیم همین روزها انتظار دعوت از هیاتی ایرانی از سوی اوباما و کری به کاخ سفید برای اعلام توافق جامع هسته ای با ایران را داشته باشیم.

عصر ایران