نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 ورزقان وخاروانا درگذر تاریخ سالهای پر از فراز ونشیبی را درعرصه های مختلف به خصوص مسائل سیاسی سپری کرده است که تامل بر انگیز است . انتخابات وچالش های انتخاباتی یکی از مهم ترین مسائلی است که این شهرستان را در تیر رس حتی رسانه های خارجی درسالهای گذشته قرار داده است .

دومنطقه دیزماربا مرکزیت خاروانا و اوزومدیل با مرکزیت ورزقان در حالت کلی محدوده شهرستان ورزقان را تشکیل می دهند که بیش از 2/3 جمعیت شهرستان در منطقه اوزومدیل و 1/3 جمعیت آن در منطقه خاروانا سکونت دارند . عدم توازن جمعیت در این دومنطقه باعث ناملایماتی بخصوص در مسائلی همچون انتخابات از گذشته تابحال بوده است . به طوری که در زلزله سال 91 به دلیل عدم توجه حتی نماینده و سایر مسئولین به منطقه دیزمار تک واحدی از واحدهای آسیب دیده دیزمار و خاروانا بازسازی نشد به عبارتی زلزله و عدم بازسازی منازل مسکونی خاروانا و48 روستای تابع این منطقه باعث شکافی جبران ناپذیر بین دومنطقه دیزمار و اوزومدیل گردید که تا ابد جبران ناپذیر است و این مسئله ناشی از خواهر خواندگی منطقه خاروانا در دیدگاه برخی مسئولین بوده است .

تا انتخابات 94 بیش از یک سال باقی مانده است ولی آن چه حائز اهمیت است اینکه نویسندگان کهنه کار منطقه مهر خاموشی برلب زده و یا به عبارتی درباره مسئله انتخابات سکوت کرده اند و برخی سایت های بی هویت و بی نام و نشان  پیدا شده اند که دست به چماق شده و به جانبداری از جناح نماینده حاکم می پردازند این درحالی است که وبلاگ های اصلی مدافع نماینده که سالیان سال مدافع وی بوده اند سکوت اختیار کرده اند .

با تحلیل مسائل مختلف که در رسانه های مجازی منطقه درباره مسئله انتخابات وجود دارد به نظر می رسد که تحرکات اساسی درباره انتخابات ورزقان وخاروانا برای سال 94 از هم اکنون مشاهده نمی شود . خاموشی وبلاگ های مدافع سرسخت نماینده این منطقه نیز مسئله دیگری است که امروزه در دنیای اینترنت همگان را به تامل و تفکر فرو برده است ، خاموشی این وبلاگ ها به کدامین دلیل ؟ عدم تحقق شعارهای انتخاباتی ؟ یا

 

 یوسف عبدالله پورجوشین 

 

 

 

 

 

نظرات  

 
0 #3 دیزمار 27 بهمن 1393 ساعت 16:36
یاشاسین مهندس عبداله پور جوشین .

بسیارخوب نوشتند
نقل قول
 
 
+3 #2 حسین پورشکر خیرالدین 12 بهمن 1393 ساعت 19:56
با عرض سلام صحبتم درباره ی اسفالت خیرالدین چای کندی است من چن بار به فرمانداری مراجعه کردم جواب درست به من ندادند هی امروز و فردا میکنند لطفا اسفالت خیرالدین چایکندی را راه اندازی کنندچون خاکی است و راه وضعیت خوبی ندارد و بچه ها و مریضان سر موقع نمیرسن لطفا این وضعیت را خیلی جدی بگیرید
نقل قول
 
 
+4 #1 از اهالی آستمال 12 بهمن 1393 ساعت 19:46
بازسازی منطقه خاروانا به دست خود مردم به هیچ وجه امکانپذیر نبوده ونخواهد بود بیش از یکصدو ده روستای منطقه اوزومدیل در جریان زلزله بازسازی شدند آن هم بدست خود بنیاد مسکن توسط ستادهایی که ایجاد کرده بودند مصالح وهمه چیز را خودشان آوردند وخانه ها را ساخته وتحویل مردم روستاهادادند ولی افسوس وصد افسوس که الان می گویند وام می دهیم خود روستائیان بسازند میدانند که از دست مردم چنین کاری نخواهد آمد وفاصله ای زیاد بین دومنطقه ایجاد گردیده است وتا ابد جبرانم نخواهد شد.
نقل قول