نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 یادواره شهدای پایگاه های مقاومت مهترلو ، لله لو و صومعه دل در مسجد جامع روستای صومعه دل برگزار شد.

درابتدا فرمانده سپاه ناحیه ورزقان ضمن تبریک دهه فجر از اهالی شهید پرور این سه روستا تقدیر و تشکر کرد و خیر مقدم گفت:خدمت تمامی حاظرین و میهمان ویژه برنامه سرهنگ پاسدار دکتر علی قادری از یادگاران دوران دفاع مقدس.

سرهنگ پاسداربیت اله بنی هاشم تصریح کرد: ۲۲ بهمن امسال مصادف است با روز چهارشنبه این هفته و ما برکت حضور حماسی مردم در راهپیمایی های سالیان گذشته را دیده ایم و اکنون دشمن نیز از این راهپیمایی های ما الگو برداری کرده است و در جریانات مهم به تقلید از ملت ایران راهپیمایی می کند.وانشالله شاهد حضورحماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن خواهیم بود.

در ادامه سرهنگ پاسدار دکتر علی قادری سخنران مراسم اظهارداشت: کشور ما در منطقه ای قرار گرفته است که به اقیانوسی نا آرام و طوفانی شبیه است و در میان این اقیانوس طوفانی کشور ما همچون جزیره ای آرام و با ثباط است.

وی افزود:در این وضعیت نا امن منطقه و کشمکش ها در کشور های همسایه، جمهوری اسلامی ایران در اوج اقتدار و امنیت به سر می برد. درست است مشکلاتی داریم ولی این مشکلات قابل قیاس با یک لحظه بی امنیتی نیست و این امنیت در سایه مجاهدت و جانفشانی های شهدا به دست آمده است.

دکتر قادری ادامه داد:بزرگتر ها به یاد دارند که رژیم ستم شاهی چه ظلم های مرتکب می شد حتی در روستا ها عوامل وابسته به رژیم پهلوی باظلم به مردم دست رنج آن ها را به نفع خود مصادره می کردند ولی اکنون در ایران اسلامی قانون یک فرد عادی را با یک فرد صاحب منصب به یک چشم می بیند و جایگاه انسان ها را در حکومت اسلامی تنها تقوای به خدا مشخص می سازد.

وی دلیل حضور برخی سرداران جمهوری اسلامی در کشور های چون عراق و سوریه را جلو گیری از پیشروی گرو های چون داعش و نزدیک شدن به مرزهای کشورما نزدیک دانست و عنوان کرد: هدف وهابیت از بین بردن تشیع است و از هیچ کاری در این راه دریغ نمی کنند. پس بنابر این لازم است با آنا مقابله شود آن هم دور از مرزهای کشور،شاید حضور در برخی کشور های منطقه برای جلو گیری از پیشروی گروه های تکفیری برای ما هزینه های داشته باشد ولی اگر با این گروه ها در مرزهایمان و مستقیماً مقابله کنیم قطعاً هزینه سنگین تری را متحمل خواهیم شد.

این مدرس دانشگاه امام حسین(ع) تبریز،حضور مردم در صحنه را عامل اصلی امنیت در کشور دانست و اظهار داشت:درست است پیشرفت های زیادی در زمینه تجهیزات نظامی داشته ایم و بهترین و جدیدترین تجهیزات را در اختیار داریم ولی پیش از تجهیزات این حضور مردم  است که باعث اقتدار نظام می شود و اگر در مقابل دشمن گامی عقب بگذاریم دشمن از فرصت استفاده کرده و مارا از بین خواهد برد.

سرهنگ پاسدار قادری تصریح کرد:اینکه می گوییم مرگ بر آمریکا ، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر….. بی اثر نیستند و ما این را در گذشته تجربه کرده ایم با مرگ بر شاه ، مرگ بر صدام ، مرگ برمنافق و …. می بینیم که اکنون هیچ یک این ها یا وجود ندارند یا اگر هستند توانی ندارند و این نشان دهنده این امر است که خداوند کسانی را که در مقابل ظلم بایستند حمایت می کند.

وی افزود:هیچ گروهی بدون راهنما نمی تواند مسیر را درست طی کند و باید در جامعه راهنمایی برای هدایت افراد جامعه وجود داشته باشد. لطف خداوند در شروع انقلاب شامل حال ما مردم ایران شد و حضرت امام خمینی رهبری انقلاب را بر عهده دار شدند و بعداز ایشان نیز نائب برحقشان حضرت آیت اله خامنه ای این مسئولیت را عهده دار شدند.

وی مذاکرات هسته ای را نشانه قدرت جمهوری اسلامی ایران خواند وگفت: کشور های نظر ایران در روزگار پهلوی اکنون جلوی امریکا نمی توانند عرض اندام کنند یعنی به آن ها اجازه چنین کاری را نمی دهد.

وی در پایان گفت: اگر می خواهیم در امنیت و آرامش زندگی کنیم باید پیرو ولایت فقیه باشیم.

 

 تارنمای آوای ورزقان