نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 آخرین جلسه شورای اداری بخش خاروانا در سال جاری، با حضور فرماندار شهرستان و سایر اعضای شورای اداری بخش در محل سالن اجتماعات بخشداری تشکیل شد.

در این جلسه ابتدا عبدالهی بخشدار خاروانا ضمن خیرمقدم گویی هفته درختکاری و انتخاب فرماندار شهرستان به عنوان فرماندار برتر استان را تبریک گفتند. ایشان در ادامه به موفقیت های دولت تدبیر و امید بخصوص در حوزه اقتصاد اشاره نمودند و این دولت را دولت راستگویان نامیده و اظهار داشتند که دولت به وعده هایش پایبند است.

بخشدار خاروانا در خصوص سند تدبیر و توسعه شهرستان به الحاق خاروانا به منطقه ازاد ارس اشاره نموده و از مساعدتهای فرماندار در خصوص پروژه های عمرانی بخش بویژه تعمیرات ساختمان بخشداری تقدیر کردند. ایشان در قسمت دیگر سخنان خود از مسئولین ادارات خواستند کشیک های خود در ایام نوروز را به بخشداری معرفی نموده و خود نیز در حال آماده باش باشند. عبدالهی از شورای شهر و شهرداری بابت همدلی و همکاری نزدیک آنها با بخشداری تقدیر و تشکر نموده و از شهرداری خواستند در ایام نوروز نسبت به تنظیف و آماده سازی فضای شهر توجه ویژه داشته باشند.

ایشان در پایان سخنان خود از آماده سازی سه بنر در مورد مکان های تاریخی و گردشگری بخش خاروانا و تهیه بروشوری در این خصوص خبر داده و اعلام نمودند که خاروانا آمادگی کامل جهت استقبال از میهمانان نوروزی را دارد. آموزش و پرورش نیز محل هایی را جهت اسکان مسافرین در نظر گرفته است.

سخنران بعدی جلسه، وفادار فرماندار شهرستان بودند. ایشان با تسلیت ایام سوگواری حضرت فاطمه (س)، فرا رسیدن سال نو را پیشاپیش تبریک گفتند و آرزو نمودند که مشکلات بزرگ و عدیده سال 93 در سال 94 تکرار نشود. فرماندار در ادامه سخنان خود هفته منابع طبیعی را به کارکنان این اداره در مرکز شهرستان و بخش تبریک گفته و حفاظت از منابع طبیعی را برای همگان واجب دانستند.

ایشان در ادامه به موفقیت های دولت در تمام ابعاد بویژه در حوزه سیاست خارجی اشاره نموده و اظهار داشتند که امروز در سایه تدبیر دولت، رئیس جمهور آمریکا و اغلب نمایندگان کنگره خود خواهان رسیدن به توافق هسته ای جامع هستند.

فرماندار شهرستان ضمن اشاره به گذشت حدود یکسال از دوره خدمتی شان، به مسئولین ادارت یادآور شدند که در پایان سال ضمن حساب و کتاب خدمات خود، نقاط ضعف خود را شناخته و نسبت به رفع آنها در سال جدید اقدام نمایند. ایشان ضمن اشاره به انتخاب خود به عنوان فرماندار برتر در نشست فرمانداران، بخشداران و دهیاران منتخب استان در دو روزه پیش، کسب این عنوان را در نتیجه همکاری و خدمات مناسب مسئولین و اهالی شهرستان دانستند. فرماندار در این قسمت از سخنان خود منویاتی از مقام معظم رهبری و احادیثی از ائمه اطهار (ع) را در خصوص خدمت به خلق و عمل خوب در این دنیا و حساب و کتاب در آخرت بیان نمودند.

وفادار در قسمت دیگری از سخنان خود آماری از عملکرد دولت تدبیر و امید در سطح استان و کشور را به حضار ارائه داده و نتایج طرح میزان رضایتمندی از دستگاههای اجرایی سطح شهرستان را اعلام کردند. بر اساس این نظرسنچی میزان رضایتمندی از آموزش و پرورش در رتبه اول و کمیته امداد در رتبه آخر قرار گرفته بودند. میانگین رضایتمندی از کل دستگاه های اجرایی نیز حدود 63 درصد اعلام شد.

پس از پایان سخنان فرماندار، برخی از اعضای جلسه ضمن تبریک عنوان کسب شده به فرماندار شهرستان، قسمتی از عملکرد اداره تحت مدیریت خود را اعلام کردند. بیگی رئیس منابع طبیعی، حجت الاسلام والمسلمین حسن زاده ریاست حوزه قضایی بخش خاروانا، حسینی ریاست کمیته امداد امام ره خاروانا، رزمی ریاست آموزش و پرورش منطقه و ... از جمله مسئولین مذکور بودند.

در ادامه ولیان رئیس شورای اسلامی شهر خاروانا ضمن تبریک هفته منابع طبیعی، از توجه فرماندار به مسائل بخش خاروانا تقدیر نمودند. ایشان در سخنان خود برخی از مشکلات مهم مرکز بخش را یادآور شدند. مسئله دائمی نشدن ثبت احوال علیرغم همکاری قوی شورا و تهیه تجهیزات خواسته شده از سوی اداره کل، مسئله آغاز دوباره بهسازی و اسفالت جاده خاروانا- ورزقان، نیمه کاره رها شدن سد حاجیلار و ... از این دست مسائل بودند. فرماندار شهرستان نیز ضمن اشاره به اینکه بحث اداره ثبت احوال دغدغه اصلی خود ایشان نیز هست، قول مساعد در خصوص حل فوری این مسئله را به اعضای جلسه دادند. ایشان در ادامه به دروغ بودن مسئله عدم تخصیص اعتبار جاده خاروانا- ورزقان اشاره کرده و یادآور شدند که در خصوص این پروژه با دو پیمانکار قرارداد نهایی بسته شده و بعد از عید قطعا بهسازی و اسفالت این جاده آغاز می شود. در خصوص سد حاجبلار نیز فرماندار شهرستان ضمن اشاره به تامین اعتبار این سد از محل اعتبارات ساماندهی رودخانه های مرزی و به دستور مقام معظم رهبری (در حدود 20 میلیارد تومان) اظهار داشتند که کار عملیاتی این شد در سال 1394 پایان خواهد یافت.

این جلسه با اهدای لوح سپاس و کادو از سوی فرماندار شهرستان و بخشدار خاروانا به اعضای شورای اداری و شورای شهر خاتمه یافت.

 

دکتر علی رضازاده