نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 

 فرماندار ورزقان گفت: هيچ گونه مشكل مالي بين اداره كل راه و شهرسازي و معدن مس سونگون ورزقان با صاحبان اراضي واقع در مسير بزرگراه خواجه - ورزقان وجود ندارد و طبق توافق طرفین در فرجه زماني كوتاه پرداخت حقوق مردم صورت خواهد گرفت.

 به گزارش خبرنگار پایگاه خبری آوای ورزقان، علی وفادار فرماندار ورزقان در آخرین جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان در سال ۱۳۹۳، با بیان اینکه پروژه بزرگراه خواجه – ورزقان در سال ۸۵ به تصویب هیات دولت رسید و بارها بدون این که اراده ای برای به سرانجام رسیدن این پروژه باشد کلنگ زنی شد افزود: با آغاز سال ۱۳۹۳ همه مسئولین دست به دست هم داده اند تا اتمام پروژه خواجه – ورزقان که آرزوی دیرینه مردم شهرستان بود محقق شود.

وی از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی به ویژه از تلاشها و پیگیری های استاندار آذربایجان شرقی، معاونین وی، مسئولین شرکت ملی مس ایران و مس آذربایجان به جهت حمایت مالی، اداره کل راه و شهرسازی، نماینده شهرستان در مجلس شورای اسلامی به لحاظ حمایت از اجرای این پروژه و در نهایت از همکاری مردم و اهالی روستاهای واقع در مسیر طرح به جهت همکاری بیشتر و از خود گذشتگی، قدردانی نمود.

علی وفادار با اشاره به مشکلات توقف بزرگراه خواجه – ورزقان که یکی از ضروریات و نیاز جدی اهالی شهرستان می باشد اظهار داشت: هیچ گونه مشکل مالی بین اداره کل راه و شهرسازی و معدن مس سونگون ورزقان با صاحبان اراضی واقع در مسیر راه گشایی بزرگراه خواجه -ورزقان وجود ندارد و طبق توافقی و قرار دادی که ما بین طرفین صورت گرفته است در فرجه زمانی کوتاه مدت پرداخت حقوق مردم صورت خواهد گرفت و توقف نمودن آن به ضرر مردم شهرستان می باشد و همه مسوولین باید در امر تسریع در روند اجرایی آن با برداشتن موانع احتمالی تلاش نمایند .

وی گفت: جهت رفع کمبود آب شرب در ۲۹ روستا در در بخش مرکزی و بخش خاروانا ۲۵ میلیارد ریال اعتبار تخصیص یافته است که برای اجرای این طرح ۱۸ کیلومتر خط انتقال و ۳ حلقه تجهیز چاه انجام خواهد شد.

فرماندار ورزقان در عین حال، توجه به زیر ساخت های آب شرب ۴۵ روستای زلزله زده در این شهرستان ضروری دانست و گفت: برای بازسازی آب شرب این روستاها ۲۵ کیلومتر خط انتقال و ۳۵ کیلومتر بازسازی شبکه و یکصد میلیارد ریال اعتبار نیاز است.

وی تصریح کرد: با اجرا و اتمام این طرحها ۸۸ درصد روستاهای شهرستان از آب شرب سالم بهره مند و مشکل کمبود آب در روستاها رفع خواهد شد.

علی وفادار با اشاره به اینکه شهرستان ورزقان دارای مناطق بکر گردشگری می باشد و در ایام نوروز شاهد حضور میهمانان و گردشگران از اقصی نقاط ایران خواهد بود از مسئولین شهرستان به ویژه ادارات خدمات رسان و عضو در ستاد خدمات سفر و نیروی انتظامی و راهنمایی رانندگی خواستار انجام وظیفه به نحو مطلوب و رفتار توام با مهر و محبت با مردم و میهمانان عزیز شد.