نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک حلول ماه رجب با اشاره به فضایل و دعاهای این ماه مبارک و تبریک میلاد امام محمد باقر (ع) با ذکر حدیثی از آن امام ، سازگاری با منافق ، اظهارمحبت خالصانه به افراد مومن و بهترین برخورد با افراد غیر مسلمان بیانات خود را شروع کرد.

 به گزارش آوای ورزقان، در ابتدای این جلسه، صادقی  سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورا، ضمن تبریک ماه رجب و ولادت امام محمد باقر (ع) و گرامیداشت مناسبت های پیشرو از جمله اول اردیبهشت روز بزرگداشت سعدی سخنان خویش را با متن مقدمه گلستان سعدی شروع کرد و در ادامه با گرامیداشت سالروز سپاه پاسداران انقلاب اسلامی از تلاش های این نهاد مردمی تقدیر کرد، همچنین در این روز شهادت امام علی نقی (ع) را به حاضران تسلیت گفته و روز هوای پاک، روز کارگر و سالروز اعلام انقلاب فرهنگی را هم گرامی شمرد ودستور جلسه راقرائت کرد.

امام جمعه و رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ضمن تبریک حلول ماه رجب و با اشاره به فضایل و دعاهای این ماه مبارک و تبریک میلاد امام محمد باقر (ع) با ذکر حدیثی از آن امام، سازگاری با منافق، اظهارمحبت خالصانه به افراد مومن و بهترین برخورد با افراد غیر مسلمان بیانات خود را شروع کرد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان با اشاره به نامگذاری سال دولت و ملت، همدلی و هم زبانی توسط مقام معظم رهبری، تعامل  و همکاری همه  اقشار جامعه را زیر نظر پرچم اسلامی  و زیر سایه ولایت فقیه خواستار شد و تصریح کرد؛ مسئولین و مردم شهرستان ورزقان هم باید به تبعیت از کشور در مسائل مختلف فرهنگی، سیاسی و اقتصادی همدل و همزبان باشند.

مهدوی در ادامه رسالت شورای فرهنگ عمومی را بسیار مهم توصیف و خاطر نشان کرد؛ اساس شورای فرهنگ عمومی برمبنای فرهنگ و توسعه فرهنگ می باشد و لازمه آن محبت، وحدت، همدلی و ارائه راهکارهای مناسب می باشد. وی ضمن تشریح سیاستهای فرهنگی شهرستان به مشکلات روند بازسازی مساجد باقی مانده از زلزله و دعوت از خیرین جهت بازسازی مساجد تاکید کرد و از اداره اوقاف در جهت بازسازی کند مساجد تخریبی در شهرستان انتقاد کرد و از متولیان بازسازی مسجد جامع ورزقان تشکر کرد.

امام جمعه شهرستان ورزقان در پایان سخنان خود در مورد بحث های شرعی و امنیتی مراسمات و جشن ها و برگزاری دوره ای جلسات شورای فرهنگ عمومی شهرستان در ادارات مختلف توضیحاتی ایراد کرد.

علی وفادار فرماندار و نایب رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ورزقان نیز با تیریک ماه مبارک رجب و فضیلت و عظمت این ماه بزرگ در خصوص انسجام افراد در جلسات فرهنگی اظهار خرسندی کرد و گفت؛ مسائل فرهنگی تنها به جشن، مراسم و عزاداری معطوف نمی شود بلکه پیشرفت و توسعه و رشد فرهنگی با عزم ملی و مدیریت جهادی و تمسک از فرمایشات مقام معظم رهبری بسیار مهم است.

وی افزود؛ هر کشوری فرهنگ و آداب و رسومی دارد ولی فرهنگ ایرانی با برخورداری از فرهنگ غنی اسلامی و دفاع از مظلومین جهان، کشور ما را جامعه ای برتر و الگو برای دیگر  جوامع  معرفی می نماید.

وفادار ضمن تشکر از امام جمعه شهرستان در خصوص دغدغه مسائل فرهنگی شهرستان، خواستار همدلی و همکاری تمامی ادارات و مردم در حل مسائل ومشکلات فرهنگی شهرستان شد و از ستاد اقامه نماز جمعه شهرستان، هیئت امنای مسجد جامع و شهرداری تهران تشکر کرد.

وی با بیان اینکه مسجد جامع ورزقان در تیر ماه سالجاری آماده بهره برداری قرار خواهد گرفت از روند تدریجی بازسازی مساجد تخریبی روستاهای شهرستان براثر زلزله اخیر و عدم وجود متولی برای امام زاده های شهرستان انتقاد کرد.

فرماندار شهرستان ورزقان در پایان صحبت های خود ضمن تبریک هفته معلم، آموزش و پرورش را زیر بنای توسعه هر کشور و آثار خیر و برکت  آن را در گرو توجه به آموزش و پرورش قلمداد کرد و خواستار توجه ویژه به تعلیم و تربیت و انجمن اولیاء و مربیان و حمایت از آموزش و پرورش شد.

سپس حجت الاسلام محمدزاده مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه ناحیه ورزقان و امام جمعه موقت توضیحاتی در خصوص برنامه های هفته معلم و هفته عقیدتی  و برگزاری جشن ولادت در سپاه و سطح شهرستان گزارشی به اعضاء حاضر ارائه نمود.