نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 

 اللهوردی دهقانی نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس، در جلسه شورای اداری این شهرستان خواستار الحاق شهرستان ورزقان به منطقه آزاد تجاری و صنعتی ارس شد.

 

به گزارش آوای ورزقان، اللهوردی دهقانی در جلسه شورای اداری شهرستان ورزقان که در مجتمع معدنی مس سونگون و با حضور معاون امور زنان و خانواده رئیس جمهور برگزار شد حضور دکتر مولاوردی را در سرزمین ستارخان و علامه جعفری گرامیداشت.

وی گفت: خداوند در روی زمین گیاهان و جنگل ها را و در زیر زمین کانی های فراوانی چون مس و طلا را برای استفاده بشر قرار داده است.

نماینده مردم ورزقان و خاروانا در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه معدن مس سونگون دومین معدن بزرگ مس کشور، در شهرستان ورزقان قرار دارد عنوان کرد: این معدن نقش کلیدی در توسعه و پیشرفت استان دارد و باید برای رفاه مردم مورد استفاده قرارا گیرد به ویژه در زمینه اشتغال.

وی افزود: مردم شهرستان ورزقان خواهان الحاق این شهرستان به منطقه آزاد، تجاری و صنعتی ارس هستند که در صورت تحقق این امر با توجه به ظرفیت های عظیم معدنی و گردشگری شهرستان، سرمایه گذاران از سراسر کشور و حتی سرمایه گذاران خارجی نیز به شهرستان سرازیر خواهند شد لذا از نماینده ویژه رئیس جمهور می خواهیم تا درخواست مردم این شهرستان را به گوش رئیس جمهور به برساند.

دهقانی تصریح کرد: خام فروشی متوقف نمی شود مگر با توسعه صنایع پایین دستی و شهرستان ورزقان با ظرفیت های که دارد به ویژه در زمینه معادن با الحاق به منطقه آزاد ارس ضمن اینکه می تواند به قطب صنعت کشور تبدیل شود می تواند با توسعه صنایع پایین دستی معادنی چون طلا و مس مانع از فروش مواد معدنی به صورت خام شود.

وی ضمن تشکر از وزیر صنعت، معدن و تجارت به خاطر تلاش هایی که برای استقلال شرکت مس آذربایجان انجام می دهند گفت: استقلال مس آذربایجان که بیشتر کارهای آن انجام شده است دیگر خواسته مردم ورزقان است که  دو خواسته فوق الذکر نیازی به هزینه ازطرف دولت ندارد و فقط امتیاز هستند.

نماینده شهرستان ورزقان با اشاره به وضع نامطلوب جاده های دسترسی این شهرستان گفت: جاده های موجود شهرستان، جاده های فرعی هستند که از هیچگونه استانداردی برخوردار نیستند لذا با پیگیری های انجام شده، شرکت مس آذربایجان متعهد شده است تا هزینه احداث۳۴ کیلومتر از بزرگراه خواجه – ورزقان را بپردازد و ۱۰ کیلومتر باقی مانده این بزرگراه توسط اداره راه و شهرسازی در دست اقدام است که می خواهیم با تخصیص اعتبار این پروژه هرچه سریعتر تکمیل گردد و شهرستان ورزقان از اعتبارات سفر ریاست جمهوری که به استان تخصیص یافته است بی بهره نماند.

وی در پایان خواستار اعطای مجوز فاضلاب شهری، شهر های ورزقان و خاروانا و بخشودگی بدهی زلزله زدگان این شهرستان با توجه به اینکه مردم شهرستان توان پرداخت بدهی های حاصل از بازسازی زلزله را ندارند شد.