نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 

 سرهنگ پاسدار بیت اله بنی هاشمی فرمانده سپاه ناحیه ورزقان گفت: حضرت عباس (ع) برای امام بودن و برای امام جانبازی کردن را معنا کرد.


سرهنگ پاسدار بیت اله بنی هاشمی در گفتگو با خبرنگار آوای ورزقان در خصوص اعیاد شعبانیه، روز پاسدار و روز جانباز اظهار‌‌داشت: اعیاد شعبانیه را به محضر مولود شعبان حضرت امام زمان عج الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی الامام خامنه‌ای مدظله‌العالی و عموم شیعیان جهان خصوصاً مردم رشید ایران و مردم ولایت مدار ورزقان تبریک و تهنیت عرض می‌نمایم و امیدوارم همه مسلمانان خصوصاً جوانان عزیز خود را در این ماه معظم با اخذ توشه های معنوی برای ماه مبارک رمضان آماده کنند.

وی گفت: میلاد با سعادت حضرت ابا عبدالحسین (ع)، حضرت ابوالفضل العباس (ع) و امام سجاد (ع) و میلاد حجت حاضر خدا بر زمین حضرت ولی عصر (عج) بر عظمت معنوی و ملکوتی ماه شعبان افزوده است.

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان تصریح کرد: امام حسین (ع) به همراه سبط اکبر سید و سالار جوانان بهشت هستند. نور چشم پیامبر و جگر گوشه‌های علی و فاطمه هستند. امام حسین (ع) محبوب ملائکه‌ا… است، جبرئیل امین دمی با امام حسین (ع) بودن را برای خود افتخار می‌داند. البته فخر هم دارد با امامت بودن اکسیر غیرت است و بی امامت بودن قعّر ذلت. با امام بودن، از امام دفاع کردن، در راه امامت و ولایت جانبازی کردن یعنی حضرت عباس(ع)، که عزّتی به دست آورده است دست نیافتنی، شهدای بزرگ به جایگاه و عزّت و رتبه حضرت عباس (ع) غبطه خواهند خورد.

وی افزود: حضرت عباس (ع) با زندگی سراسر اخلاص خود، با امام بودن، برای امام بودن و برای امام جانبازی کردن را معنا کرد و خداوند متعال نیز نتیجه ولایی زندگی کردن را با جایگاه و رتبه قمر منیر بنی هاشم معنا نمود.

سرهنگ بنی هاشمی گفت: برای اینکه تفاوت با امام بودن و بی امام زندگی کردن و نتیجه هرکدام بیان شود مقایسه حضرت عباس (ع) و جعفر کذّاب، مقایسه خوبی است.

حضرت عباس (ع) و جعفر کذّاب از لحاظ نسبت تفاوتی باهم ندارند، هردو فرزند امام هستند، هردو برادر امام هستند و عموی امامند. امّا حضرت ابوالفضل (ع) در طول زندگی پشت سر امام حسین (ع) حرکت کرده است، تمام همّ و غمش دفاع از امام بوده و اجرای فرمان امام، هر اشاره امام را او به عنوان فرمانی قطعی و لازم‌الاجرا به حساب آورده و با تمام وجود، برای اجرا جانبازی نموده است و در نهایت به عنوان جانباز و علمدار کربلا، جان خویش را نیز در راه ولایت داده است. و به مقامی رسیده است که حضرت زهرا(س) آغوش باز کرده تا ولایی‌ترین سرباز کربلا، وقتی از اسب می‌افتد بر زمین نیفتد و او را پسر خویش خطاب نموده است و بهترین افراد عالم، دهن خود را با نام مبارک عباس (,) معطر می‌نمایند.

وی عنوان داشت: یاد عباس شوری در دل‌ها ایجاد می‌کند که هرکس آن را یافته است، به عجز خود برای بیان آن شور، مقرّ و معترف بوده است. پرچمی که به همراه دست عباس در دشت کربلا افتاد، تا روز قیامت، به عنوان بلند ترین و عزیزترین پرچم در اهتزاز خواهد بود و رساترینها، از کنار همین پرچم طنین انداز بوده و خواهد بود، و خدایی‌ترین نمازها در کنار همین پرچم خوانده شده و خوانده خواهد شد.

فرمانده سپاه ناحیه ورزقان اظهار کرد: امّا جعفر کذّاب یعنی بی امام بودن، بی ولایت زندگی کردن و به ولایت پشت نمودن، جعفر کذّاب، صفا و خلوص آستانه عزت و اعتبار امام حسن عسگری (ع) را به چرب و شیرین دربار عباسی فروخت، لذّت با امام بودن را، با ذّلت جیره خواری خلفای عباسی عوض کرد تا جایی که امام زمان (عج) او را از نماز خواندن بر بدن مطهر امام منع نمود و آخرش هم شد جعفر کذّاب، لقبی که نکبت، ذّلت و پستی از آن می‌بارد.

وی با اشاره به اینکه با امام بودن به انسان زندگی می‌بخشد، عنوان کرد: اصلاً معیار و میزان زنده بودن و زندگی کردن با ولایت بودن است. هرچقدر ولایت مداری عمیق‌تر و قوی‌تر باشد به همان اندازه زندگی پر معناتر و واقعی‌تر است، تا جایی که شهادت در راه ولایت مطابق فرمایش قرآن کریم، زندگی ابدی، حیات طیبه و روزی خوردن دائمی نزد پروردگار را در پی دارد. این مهم را ما نیز بعد از انقلاب بارها تجربه کرده‌ایم، هرکس ولایی زندگی کرده است عزّت یافته و سربلند گشته که سرسلسله این حرکت عظیم، شهدای گرانقدر هستند.

سرهنگ پاسدار بیت‌اله بنی‌هاشمی گفت: هرکس به ولایت پشت کرده است در ارائه جیره خواری اجانب و دشمنان ملّت ایران (صدام، رژیم صهیونیستی و آمریکا ) در نهایت ابتذال، در کشور های غربی و نزد اربابان خود نیز به دریوزگی و گدایی افتاده‌اند. مثال‌هایی برای این قشر هم زیاد است تعریف و تمجید رسانه‌های بیگانه، اینکه فلانی شخصیت جهانی است و جهانی یگانه دوران، به غیر از اینکه تاریخ مصرفی برای استکبار و چپاولگران و زور مداران، داشته باشد عایدی جز ذلت و خفت در پی نداشته است.

اللّهم محیای و محیا محمّد و آل محمّد و مماتی و ممات محمّد و آل محمّد صلواتک علیه و علیهم.