نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 

 گفتگوی نماینده مردم شهرستان ورزقان در مجلس شورای اسلامی باخبرنگاران در خصوص اظهارات  مدیرعامل باشگاه مس سونگون که جزئیات آن به شرح ذیل است:

آناج: آقای نجفی گفته اند اگر آقای دهقانی حکم مدیریت مرا امضاء کرده است، خودش نیز می تواند مرا عزل کند؛ ولی من توسط باشگاه انتخاب شده ام و حضورم نیز غیرقانونی نیست

نجفی اکنون کنار برود برایش کم‌ هزینه‌تر می‌شود

مسئول باشگاه کیست؟ باشگاه چگونه مدیریت می شود؟ کدام هیئت مدیره او را نصب کرده است؟ هیئت مدیره قدیمی را کنار گذاشته بودند و قرار بود هیئت مدیره جدید تشکیل شود ولی تا آن موقع او سرپرست شده بود. یعنی او را نه هیئت مدیره قدیم نصب کرده و نه هیئت مدیره جدید، بلکه بر اساس روابط وی کار رفته است و نظر من این است که بهتر است کم هزینه کنار برود و استعفا بدهد.

مدیرعامل باید پاسخگوی هدر رفت بیت‌المال باشد

با توجه به مسائلی که وجود دارد از دستگاه های نظارتی خواهم خواست که به این موضوع رسیدگی کنند که پول باشگاه را در چه کاری هزینه کرده اند؟ سفرهای خارجی با خانواده، پاداش های ده میلیونی و امثال آن با بیت المال صورت گرفته است. اگر واقعا مدیر قابلی است، مجموعه شهرداری این همه باشگاه و تیم دارد، برود آن ها را مدیریت کند.

با فشارهای زیاد 50 میلیون برای مسابقات اسب‌سواری کمک کرده است

او را بر اساس روابط نصب کرده اند و من بر آن اعتراض کردم که شرکت مدیره مس باید جوابگو باشد. البته پس از فشارهای زیاد از جانب من 50 میلیون تومان به شهرستان ورزقان جهت برگزاری مسابقات اسب سواری کمک کرده است؛ ولی این به او ربطی ندارد و باید بررسی شود غیر از 50 میلیون تومان بقیه را کجا هزینه کرده است؟ آقای نجفی باید بگوید چند میلیون تومان در سفر دبی هزینه کرده است؟ چند میلیون تومان در سفر به چین هزینه کرده است؟ چرا دار و دسته اش را آورده و پول مردم بدبخت را به آن ها می دهد بدون اینکه هیئت مدیره (چه هیئت قبلی و چه فعلی) ذره ای بر آن نظارت کند. او می‌گوید مسابقات برگزار نشد، اما بنده در برگزاری آن مسابقات حضور داشتم.

مبالغ به جیب پسر شهردار می‌رود

اگر مس، به طور دوستانه و یا هر طریقی به نام ورزقان، مبلغی را در جیب آقاب شهردار قرار می دهد تا پسرش هزینه کند و اگر بده بستان هایی پشت پرده وجود دارد اعلام کنند. اما اگر این باشگاه به عنوان باشگاه فرهنگی ورزشی مس ورزقان است و هیئت مدیره دارد باید در ورزقان و تحت نظر مسوولین آن شهرستان اداره شود.

شماره حسابی را که پول به آن واریز شده، ارائه دهد. از آناج هم شکایت می‌کنم

او اسم مرا آورده و گفته است 50 میلیون تومان به دهقانی داده ام و مسابقه هم برگزار نشده است اگر این پول را به من داده است باید ثابت کند و بگوید به کدام شماره حساب واریز کرده است؛ باید دقیقا مشخص شود این پول را به چه کسی و به کدام شماره حساب واریز کرده اند. او به من اتهام زده و من ضمن شکایت از او از خبرگزاری آناج نیز شکایت خواهم کرد که بدون توجه به سند و مدرک چنین مطلبی را منتشر کرده است. قرار نیست هر رهگذری هرچه می گوید علیه مسئولین منتشر کنید و به آنها تهمت بزنید.

هم شما و هم آقای نجفی باید اتهامی را که به بنده زده اید ثابت کنید؛ در همین سایت منتشر کنید این مقدار پول به حساب چه کسی واریز شده و شماره حساب را نیز قید کنید تا مردم ببینند. علاوه بر آن هزینه های دیگر را نیز اعلام کنند؛ بگوید خودش چقدر پول می گیرد؛ افرادش، فامیلش، برادرزنش در باشگاه چقدر حقوق می گیرد؟ اینها را بگویند و در سایت منتشر شود تا مردم ببینند این پول ها را کجا و چگونه هزینه کرده اند.

البته این مسائل پشت پرده های زیادی دارد و من رسما از طریق دستگاه های نظارتی اقدام خواهم کرد تا به موضوع رسیدگی کنند.

آناج: مدیرعامل می‌گوید نامه‌ای به بنده ارسال نشده است

من عضو هیئت امنا هستم و هیئت مدیره دعوت کرده است. او بر اساس رابطه آمده و برای همین حمایت می کنند. خیلی کمتر از آنچه سهم ورزقان است هزینه کرده اند. قرار نبود نجفی سهم ورزقان را برای خودش و اطرافیانش هزینه کند. نظر ما این است که سهم ورزقان از هزینه های شرکت مس را احیا و در خود شهرستان ورزقان هزینه کنیم نه اینکه فردی مبلغ اندکی از آن سهم را با روابطی به او بدهد و او با نام ورزقان برای خودش هزینه کند و این مشکلات هم رخ بدهد. می گویند سهم ورزقان را به آقای نجفی پرداخت می کنیم در حالی که خودشان هم می دانند این کار غیرقانونی است.

آناج: طبق گفته‌ی مدیرعامل، مس ورزقان کم هزینه ترین تیم است که یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده است

بحث ما یک و نیم میلیاردی است که بدون نظارت هزینه شده است

البته مس ورزقان تیم ندارد و این تیم را خودشان خریده اند. کدام هیئت مدیره تصویب کرده که فوتسال بخرید و این مقدار هم برای آن هزینه کنید؟ ورزقان یک تیم فوتبال در لیگ دسته دو داشت؛ تیم فوتبال را دسته یک کردند و در تهران بدون مصوبه هیئت مدیره و بدون تایید مسئولین شهرستان ورزقان آن را فروختند. سوال این است که تیم را چند فروختند؟ پولش را چه کار کردند؟ تیم فوتسال را از کجا آورده اند؟ از چه کسی خریده اند؟ همه ی این کارها غیر شفاف، کاملا غیرقانونی و بدون مصوبه ی هیئت مدیره انجام گرفته است. بنابراین از نظر ما هرچه برای این تیم هزینه کرده اند غیرقانونی است.

با استفاده از رانت در حق مردم ظلم می‌شود

بحث ما این نیست که بابت هزینه های فرهنگی ورزشی به ما یک و نیم میلیارد تومان پول بدهند، چون 30 درصد مس را از ورزقان می برند، حال محاسبه کنید سهم ورزقان چقدر می شود؟چرا این حدقل را معامله کرده اند؟ آنها غیر قانونی روی کار آمده اند و چطور جسارت می کنند سهم ورزقان را مصادره کنند؟ می گویند یک و نیم میلیارد تومان هزینه کرده ایم؛ حال پاسخ بدهند چرا این مقدار را بدون مصوبه هیئت مدیره هزینه کرده اند؟چرا این همه پول را برای سفرهای خارجی خانوادگی، حقوق چند میلیونی و پاداش های ده میلیونی هزینه کرده اند؟ وقتی بچه های ورزقان در حسرت دیدن مسابقه ی فوتبال هستند، آیا انصاف است پسر آقای شهردار تبریز، به خاطر پسر شهردار بودن و بر اساس روابط روی کار بیاید و یک و نیم میلیارد تومان(به گفته خودش) را برای خود هزینه کند؟ آیا این عدالت است؟ آیا ظلم نیست؟

آناج: نجفی گفته است آقای دهقانی جهت پرداخت 50 میلیون تومان خیلی به من فشار آورد در حالی که وظیفه من نبود این پول را پرداخت کنم

تمام یک و نیم میلیارد باید در ورزقان هزینه می‌شد

اولا من این پول را از او نگرفته ام دوما همه ی این پول ها باید درورزقان هزینه شود نه فقط 50 میلیون تومان. همه ی یک و نیم میلیارد تومان باید در ورزقان هزینه شود نه اینکه به جیب وی برود. البته یک و نیم میلیارد تومان به گفته خودشان است و ما نمی دانیم همین اندازه بوده یا بیشتر است.

او ناراحت است از اینکه 50 میلیون تومان به تربیت بدنی ورزقان جهت برگزاری جام ستارخان پرداخت کرده نماینده، فرماندار و دیگر مسئولین شهرستان برای گرفتن این پول و کمک به جام ستارخان به آن ها فشار وارد کردند تا این پول را داد ولی برای همین مقدار هم ناراحت است. البته در سای هم منتشر شده که این پول را به دهقانی داده اند، در حالی که به تربیت بدنی ورزقان پرداخت شده است؛ من قطعا شکایت خواهم کرد.

آناج: آنها می گویند نامه آقای دهقانی را داریم:

بله من به آنها نوشته ام که برای برگزاری مسابقه کمک کنند؛ اما آنها می گویند این پول را به دهقانی داده ایم و من می گویم ثابت کنید این پول را به دهقانی داده اید.

آناج: نجفی می‌گوید آقای دهقانی خود از روابط استفاده کرده‌اند

این حرف ها را یادش داده اند وگرنه خودش از این حرفها بلد نیست؛ من هیچگونه مسئولیتی نداشتم که از روابط استفاده کنم. من نماینده مردم در مجلس هستم و خود مردم به من رای داده اند. قبلا نیز من معلم بودم؛ ایا یک معلم با روابط درس می دهد؟! متاسفانه او هنوز این چیزها را نمی داند و دیگران یادش داده اند تا این حرف ها را بزند. او می‌خواهد با آلوده کردن فضا و جوسازی دو روز بیشتر در مس سونگون بماند.

به هر حال باید حساب و کتاب شود و باید بگویند این مقدار پول را در چه کاری هزینه کرده اند.

سایت خبری آناج وقتی می خواست چنین مطلبی را علیه یک نماینده منتشر کند، باید سندش را از او می گرفت نه اینکه او بگوید مدرک و سند را در مراجع قضایی نشان می دهم! این وظیفه شما بود که بپرسید آنچه می گوید بر اساس کدام سند است؟ اگر سند ارائه نکرد شما نباید مطلب را منتشر می کردید.