نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 عاشیق رسول قربانی چهره ماندگار و اسطوره موسیقی عاشیقی با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان صبح چهارشنبه هشتم مهرماه پس از تشییع، در وادی رحمت بخش هنرمندان به خاک سپرده شد.
مراسم تشییع این هنرمند توانای آذربایجان روز چهارشنبه در محوطه اجرای روباز مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز، با حضور و در میان حزن و اندوه هنرمندان موسیقی، تئاتر، ادیبان و اقشار مختلف تبریز برگزار شد.

شهرتی فر فرماندار تبریز
درگذشت عاشیق رسول قربانی ضایعه‌ای بزرگ برای موسیقی فولکلور آذربایجان است
رحیم شهرتی فر فرماندار تبریز در مراسم تشییع پیکر عاشیق رسول قربانی گفت: درگذشت عاشیق رسول قربانی ضایعه‌ای بزرگ برای موسیقی فولکلور آذربایجان است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی؛ فرماندار شهرستان تبریز در آیین تششیع عاشیق رسول قربانی،‌ از وی به عنوان تک ستاره موسیقی مردمی آذربایجان نام برد و گفت: وی هنرمند بزرگی بود که در حقبقت زبان گویای یک ملت در قالب شعر و موسیقی بود.
رحیم شهرتی فر، ارتحال عاشیق رسول را به عنوان ضایعه ای بزرگ برای موسیقی فولکولور آذربایجان برشمرد و افزود: او کسی بود که در اجراهای مختلف خود خواسته های ایل و تبار خود با ساز هنرمندانه اش بیان می کرد.
وی با تاکید بر اینکه باید موسیقی عاشیقی توسط نسل جوان و جدید پاس داشته شود، یادآور شد: ما موظف هستیم آثار و افکار افراد برجسته ای چون عاشیق رسول قربانی را حفظ و تقویت کنیم تا یاد و نام این افراد برای همیشه تاریخ زنده بماند.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان شرقی
تعهد و پایبندی عاشیق رسول قربانی به ارزشهای اسلامی و ایرانی یاد و نوای این هنرمند را ماندگار کرده است
مدیرکل قرهنگ و ارساد اسلامی آذربایجان شرقی گفت: تعهد و پایبندی عاشیق رسول قربانی به ارزشهای اسلامی و ایرانی یاد و نوای این هنرمند را ماندگار کرده است.
به گزارش روابط عمومی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان‌شرقی، علی‌اکبر صفی‌پور در آیین تشییع هنرمند نامی آذربایجان، عاشیق رسول قربانی در تبریز گفت: عاشیق رسول از چهره‌های ماندگاری است که یادش هرگز به محاق فراموشی سپرده نمی‌شود. و تعهد و پایبندی به ارزشهای اسلامی و ایرانی یاد و نوای این هنرمند را ماندگار کرده است.
وی، عاشیق رسول قربانی را هنرمندی مردمی معرفی کرد که در اجراهای خود بر نکات حکمت‌آموز و غنی اسلامی، اعتقادی و ملی تاکید داشت.
مدیرکل قرهنگ و ارساد اسلامی آذربایجان شرقی افزود: عاشیق رسول جزو هنرمندانی بود که هموازه مضامینی را برای اجرا انتخاب می‌کرد که در عین نغز بودن، حاوی ارزشها و باورهای دینی و ملی نیز باشد.
صفی پور افزود: بدون تردید به دلیل ذات دینی و مذهبی بودن اجراها و سروده های عاشیق قربانی، این هنرمند والامقام هرگز از خاطر مردم ما فراموش نخواهد شد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان، گفت: این هنرمند فقید در زندگی سراسر مهر خویش با حدیث مکرر عشق و ایمان قصه‌ی جان فزای دلداگی خویش را عرصه‌ی خدمت خاضعانه به فرهنگ و هنر و ادب ایران زمین قرار داده بود
وی با بیان اینکه عاشیق ها صدای ماندگار ملت هستند، اظهار کرد: عاشیق قربانی نگین این عرصه بود که از دست دادن وی ضایعه ای بسیار بزرگ برای آذربایجان است.
گفتنی است عاشیق رسول قربانی استاد نامی موسیقی عاشیقی کشورمان در سن ۸۰ سالگی شامگاه روز دوشنبه ششم مهرماه به دلیل عارضه مغزی در تبریز دار فانی را وداع گفت.
این هنرمند موسیقی و شاعر آذربایجانی از معروف ترین نوازندگان موسیقی فولکلور آذربایجان و ایران بود که با عنوان ‘ دده’ (پدری) در بین عاشیق ها شناخته می شد.
مراسم تشییع این هنرمند توانای آذربایجان روز چهارشنبه در محوطه اجرای روباز مجتمع فرهنگی و هنری ۲۹ بهمن تبریز که در سال ۱۳۸۳ نیز میزبان آیین تجلیل از عاشیق قربانی بود، با حضور و در میان حزن و اندوه هنرمندان موسیقی، تئاتر، ادیبان و اقشار مختلف تبریز برگزار شد.