نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 رسانه به عنوان یکی از اصول دموکراسی  و توسعه دارای جایگاه ویژه ای هست که پویایی و نشاط جامعه در گرو  آگاهی بخشی این اصل از توسعه هست. جامعه ای با نشاط و سر زنده خواهد بود که آگاه باشد  و بداند که بوده؟!که هست؟! از کجا آمده؟! و به کدام هدف طی مسیر میکند؟ و این آگاهی در گرو رسانه های فعال و با نشاط خواهد بود.  رسانه های نوشتاری یا مطبوعات به دلیل جایگاه ویژه خود می تواند نقش اساسی در این آگاهی بخشی بازی کند.

شهرستان ورزقان ذر شرایط فعلی نیاز مبرم به یک رسانه نوشتاری دارد که می تواند با آگاهی بخشی ، نقش اساسی در توسعه شهرستان بازی کند. موقعیت سیاسی و اجتماعی و فرهنگی این منطقه ایجاب میکند که فعالیت مطبوعات در این شهرستان به صورت مستمر صورت پذیرد.

عقبه فعالیتهای مطبوعاتی در شهرستان ورزقان به دوران پیش از انقلاب می رسدو مرحوم اصغر هادی از پیش قراولان این عرصه به حساب می آید.

اوایل دهه هفتاد فعالیتهای مطبوعاتی با تلاش افرادی چون جمال سعادتپور و علی قربانزاده ادامه داشت سپس نیمه دوم دهه هشتاد با وروود  ویژه نامه های سهند تبریز، کوشا، شهریار، و تدبیر فردا در شهرستان، افق جدیدی در این راستا ایجاد شدجنبش رسانه ای تاثیر گذار در سالهای 1386 تا 1387 نقش تعیین کننده ای در تحولات منطقه داشت و حضور خبر نگاران برجسته استانی مانند احمد حسن نژاد ،رضا عالی و نویسندگان معتبری مانند علیرًا نصیرزاده ، ناصر الماسیان، مجتبی مرتضوی و ... نقش مطبوعات در مسایل سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی شهرستان را بر جسته تر کرد.بعد از سال 88 و با مهاجرت اغلب نویسندگان و فعالان فرهنگی و اجتماعی و عدم حمایت مسئولین  رکود دوباره مطبوعاتی در شهرستان به وجود آمد و اگر چه بعضی ویژه نامه ها در شهرستان منتشر شد ولی به دلیل اینکه اغلب در قالب تبلیغات نتشر می شد نقش چندانی در آگاهی بخشی اقشار مردم نداشته است.

حالا با عنایت به حساسیت منطقه و لزوم حضور مطبوعات در فضای سیاسی ، فرهنگی و اجتماعی شهرستان ورزقان ، آمده ایم تا گامی در توسعه شهرستان برداریم آمده ایم تا در کنار هموطنان عزیز برای آبادانی سرزمین طلای سرخ تلاش کنیم آمده ایم با اعتقاد به اینکه مطبوعات از اصول مردم سالاری هست صدای مردم باشیم در گوش مسئولان آمده ایم تا تلاش کنیم بخوانیم، درک کنیم و بنویسیم و در این راستا از خداوند می خواهیم کمکمان کند تا به جای گرفتن مچ همدیگر دست هم را بگیریم و از مردم عزیز و اساتید محترم دانشجویان و فرهیختگان و اهل فکر و اندیشه می خواهم کمکمان کنند و هرجا که راه به بیراهه رفتیم هشدارمان دهند تا مسیر را خوب طی کنیم.

در آخر بایست اعلام داشته باشیم که این نشریه با مشی بی طرفی کامل آماده چاپ نطرات و برنامه های اشخاص و طیفهای مختلف می باشد.  

 

  فردین الهیاری