نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

 به گفته عزيزالله مهديان معاون بازسازي مسكن روستايي بنياد مسكن انقلاب اسلامی، براساس برنامه‌ريزي های انجام گرفته قرار است از سال 94 تا سال 1405 حدود يك ميليون واحد به مسكن روستايي كشور افزوده شود، همچنین بایستی بيش از 75درصد خانه‌هاي روستايي تا این تاریخ نوسازي شوند. این در حالیست که در حال حاضر تنها حدود 40درصد واحدهاي مسكن روستايي نوسازي شده و در برابر حوادث غیرمترقبه مقاوم هستند.

ارائه تسهيلات بانکی براي نوسازي بافت فرسوده روستايي یکی از سیاست های نظام برای تحقق مقاوم سازی 70درصدی مساکن روستایی تا سال 1404 است که پرداخت آن از سال 1373 با 150هزار تومان آغاز و به 15میلیون تومان در حال حاضر رسیده است. نرخ سود بانکی و کارمزد وام مسکن روستایی 15درصد می باشد. بدین منظور هفت بانک، به عنوان بانک‌های عامل پرداخت انتخاب شده­اند که بانک ملت یکی از همین بانک های هفتگانه است.

هر چند به گفته علیرضا تابش رئیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی کشور، تمام بانک‌های عامل به طور متوسط همکاری خوبی با بنیاد در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی داشته‌اند، اما در این بین بعضاً شعباتی یافت می شوند که از در ناسازگاری درآمده و عملکرد همه مجموعه خود را زیر سوال می برند. بانک ملت شعبه ورزقان را بایستی در زمره همین شعب ناسازگار با متقاضیان وام مسکن روستایی برشمرد. متاسفانه مدیریت این شعبه همکاری مناسبی در پرداخت تسهیلات مسکن روستایی با متقاضیان نداشته و با رفتار و سختگیری های بیش از حد، موجبات نارضایتی شهروندان را فراهم آورده است. ایشان که مدتی به صورت مامور در یکی از بانک های تخصصی فعالیت داشته، گویی هنوز از حال و هوای بانک مذکور خارج نشده اند. و گرنه می دانستند مدیریت در بانکی که سالیان دراز در همه خوشی ها و سختی ها در کنار مشتریانش بوده و تکریم ارباب رجوع و حفظ آبروی آنها را سرلوحه برنامه هایش قرار داده، راه و رسم خود را دارد. راه و رسمی که چه از لحاظ عرفی، چه از لحاظ شرعی و چه از لحاظ مدیریتی و قانونی مورد قبول همه است و ریشه در فرهنگ و باورهای این ملت و مدیران خدوم بانک ملت دارند.

در هر حال با شناختی که از مدیریت امور شعب بانک ملت در استان و معاونان ایشان داریم، مطمئناً ایشان تدابیر لازم برای جلوگیری از افزایش نارضایتی شهروندان خواهند اندیشید و اجازه نخواهند داد در نتیجه سختگیری و رفتار غلط مدیریت شعبه مذکور، خدشه ای هرچند جزئی بر عملکرد مثبت این بانک و جایگاه رفیع آن در بین مردم شریف شهرستان وارد آید.


شایان ذکر است؛ بانک ملت به موجب مصوبه مورخ ۲۹ آذر ۱۳۵۸ مجمع عمومی بانک‌ها از ادغام 10بانک‌‌ تشکیل و از سال 1359 فعالیت خود را به صورت رسمی آغاز کرده است. این بانک در حال حاضر با ۴هزار میلیارد تومان سرمایه و دارا بودن حدود 2هزار شعبه در داخل کشور و چندین شعبه خارجی به عنوان یکی از بزرگترین بانک‌های کشور شناخته می‌شود. بانک ملت حتی در سال مالی ۱۳۹۱ با درآمدی بالغ بر ۱۲۰هزار میلیارد ریال (معادل ۱۲هزار میلیارد تومان)، در رتبه پنجم از فهرست بزرگترین شرکت‌های ایرانی قرار گرفته است.

در حال حاضر مدیریت امور شعب بانک ملت استان را دکتر علی آریانا برعهده دارند که اواخر فروردین سال 93 به این سمت منصوب شده اند. دکتر آریانا از مدیران متعهد و توانمند استان و دانش آموخته رشته حقوق است و سابقه مدیریت امور شعب استان های اردبیل، خراسان و زنجان را در کارنامه خود دارد

 

 احمدحسن نژاد ارزیل