نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 جبار زاده در شورای مشترک برنامه ریزی استان و کمیته برنامه ریزی شهرستان اهر گفت : براساس موافقت نامه سازمان مدیریت و برنامه ریزی حدود 100 میلیارد ریال اعتبار برای واحد های خسارت دیده در زلزله سال 91 ارسباران که دارای پروانه و مجوز احداث می باشند به شهرداری شهرهای اهر ، هریس ، ورزقان و بخش خواجه از محل ماده 10 و 12 تخصیص یافته است .

وی افزود: علاوه بر این مبلغ 50 میلیارد ریال برای شهرداری شهر اهر و 15 میلیارد ریال برای دهیاری های این شهرستان اختصاص داده شده است .

وی، با تاکید بر ایجاد بسترهای مناسب جهت سرمایه گذاری سرمایه گذاران اهریهای مقیم در تهران و کلان شهرها افزود : با توجه به هسته های کلیدی سند توسعه این شهرستان و پتانسیل های آن در حوزه گردشگری ، معدن ، کشاورزی حضور بخش خصوصی در اقتصاد منطقه تاثیرگذار است .

وی ادامه داد: باآماده فراهم کردن زیرساخت های لازم جهت حمایت از سرمایه گذاران توسط ادارات ، مشکل بیکاری از اساسی ترین معضلات در این منطقه است حل می شود.

جبارزاده، بااشاره برضرورت تقویت واحدهای صنعتی کشاورزی اهرگفت :واحدهایی که می‌توانند میوه‌های باغات این شهرستان را به کشورهای اروپایی در بسته‌بندی‌های مناسب صادرکنندباید فعال شوند .

وی با اشاره به ظرفیت های گردشگری منطقه ارسباران افزود: در زمینه تسریع در ساخت هتل در این شهر و حل مشکل مسکن مهر در کنار توسعه نیروگاه بادی از تصمیمات شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان است.

وی حضور سرمایه گذاران در شهرک صنعتی اهر را از مهمترین عوامل توسعه افتصادی این منطقه برشمرد وافزود:در سند تدبیر و توسعه این شهرستان، برای بخش‌های کشاورزی و آبرسانی توجه ویژه‌ای شده و با عمل به این سند می‌توان فعالیت های مهم اقتصادی و سرمایه گذاری انجام داد .

استاندار آذربایجان‌شرقی گفت: در شرایط جدید باید عقب ماندگی‌ها را جبران کرده وبا رفع نواقص باید توجه کنیم که بعد از تحریم‌ها نیز تنها راه نجات اقتصاد کشور کار و تلاش خصوصاتوسط بخش خصوصی است.

جبارزاده با تاکید بر مطالعه بیشتر در مورد الحاق شهرستان اهر به منطقه آزاد ارس گفت : در این موضوع باید دستگاههای امنیتی و انتظامی استان وارد عمل شده و با در نظر گرفتن تبعات منفی و مثبت آن اعلام نظر کنند .

در ادامه این جلسه نماینده مردم شهرستانهای اهر و هریس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توان بازپرداخت تسهیلات زلزله توسط اهالی خسارت دیده گفت: با گذشت 4سال از حادثه زلزله ارسباران و عدم سوددهی کشاورزی و باغداری مردم قادر به بازپرداخت تسهیلات نیستند.

عباس فلاحی خواستار توسعه شبکه مخابراتی در روستاهای اهر شد و افزود: نبود ارتباط مناسب در برخی روستاها، موجب بروز مشکلات اجتماعی شده که نیازمند توجه جدی مسوولان است .

وی ادامه داد: نبود مدیریت در ترافیک شهر در سال‌های آینده مشکل‌زا بوده و باید برای احداث کنارگذر و تسریع در این زمینه با توجه به توسعه صنایع در سال‌های آتی اقدامات موثری صورت پذیرد.

در ادامه فرماندار اهر ضمن ارائه گزارشی از وضعیت این شهرستان گفت : بیش از 5 هزار واحد مسکن مهر با تسهیلات 101 میلیارد تومان ساخته شده و با آورده مردمی بیش از 200 میلیارد تومان هزینه شده است.

سید محمد عابدی با بیان اینکه اهر از کم مشکل‌ترین شهرهای استان در زمینه مسکن مهر است افزود: تنها 110 واحد یکی از تعاونی‌ها باقی مانده که در صورت حل این مسئله پرونده مسکن مهر اهر بسته می‌شود.

وی خواستار انتقال ساختمان پلیس راه اهر - تبریز به خارج از محدوده شهر شد و گفت : با توجه به مشکلات تردد وسایل نقلیه به شهرک صنعتی و وجود دانشگاه آزاد اسلامی در نزدیکی محل فعلی پلیس راه و تامین محل احداث جدید تا کنون هیچ اقدامی در این راستا انجام نشده است .

امام جمعه اهر نیز گفت: توجه ویژه به دانشگاه‌ها، حوزه علمیه و مصلای این شهر جهت توسعه فرهنگی ومذهبی در این منطقه ضروری است .

حجت الاسلام و المسلمین جواد حاجی زاده با اشاره به محورهای اقتصادمقاومتی اظهار کرد: با نهایی شدن برجام در فرصتی که فراهم شود می‌توان در زمینه اقتصادی استفاده کرده و از منابع حاصله در تامین زیرساخت‌ها بهره برد.
احداث صنایع بسته بندی ، سورتینگ و صادرات محصولات کشاورزی ، ایجاد تسهیلات 85 درصدی جهت ایجاد آبیاری به روش های نوین ، توسعه ساختمان فرمانداری اهر ، احداث نیروگاه بادی ، حل مشکل تعاونی 110 واحئی مسکن مهر از مهمترین مصوبات این جلسه بود .