نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  نفوذ هوای سرد و فعالیت سامانه بارشی که طی روزهای اخیر شهرستان را تحت تاثیر قرار داده بود، از دیروز...

موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  دنبال خبری کهنه بودم که خبر دیگری هم به چشم آمد. اشاره به این دارد که موسیقی عاشیقی توسط کشور آذ...

در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

چند روز است که خیابان های اهر ارشد هر روزه خود را نمی بیند و صدایش را نمی شنود. ارشد یوسف نژاد روزنا...

فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

حجت الاسلام سید حجت سیدی صبح امروز سه شنبه هم زمان با سالرزو صدور فرمان تاریخی حضرت امام خمینی(ره) م...

رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  رضا علیزاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در تبریز، با اشاره به ترکیب هیئت‌رئیسه دائم مجلس دهم، اظه...

 • نخستین برف پاییزی ورزقان را سفید پوش کرد

  جمعه ، 7 آبان 1395 ، 06:33
 • شرکت ملی مس در جهت عکس تحقق اقتصاد مقاومتی گام بر می‌دارد

  سه شنبه ، 26 مرداد 1395 ، 12:32
 • موسیقی عاشیقی میراث کشور ماست

  شنبه ، 19 تیر 1395 ، 06:35
 • در خیابان های اهر دیگر صدای روزنامه نمی آید

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 05:00
 • فعالیت بیش از ۴۰ مبلغ برای ماه رمضان در ورزقان

  سه شنبه ، 1 تیر 1395 ، 04:54
 • رضا علیزاده نماینده معین مردم اهر و هریس در مجلس دهم انتخاب می‌شود

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:09
 • مرگ موتورسوار در برخورد با ال 90 در سه‌راهی گزانبند در جاده ورزقان –خاروانا

  دوشنبه ، 17 خرداد 1395 ، 05:04

 

الهویردی دهقانی

 بخشی از زندگی نامه ارسالی این نامزد انتخاباتی در ذیل آمده است.

 اینجانب الهويردي دهقاني فرزند عيسى با  کد انتخاباتی 1242 و حوزه انتخاباتی ورزقان، روز هشتم اسفند ۱۳۴۷ هجری شمسی در روستای کیقال ،از توابع بخش مرکزی شهرستان ورزقان در یک خانواده مذهبی متولد شدم.
تحصیلات ابتدایی را در همان روستا گذراندم به دلیل نبود مدرسه ی راهنمایی در روستای خودمان تحصیلات مقطع راهنمایی را در روستای هم جوار(بکرآباد) به پایان رساندم درآن زمان حتی در بخش ورزقان دبیرستان وجود نداشت برای ادامه تحصیل مجبور بودم به یکی از شهرستانهای استان بروم لذا سال اول متوسطه را در دبیرستان شهید مدرس و پایه های دوم ، سوم و چهارم نظری را در دبیرستان شهید مطهری شهرستان اهر گذراندم.
هم زمان با ورود به مقطع دبیرستان فعالیت سیاسی ام را از سن ۱۵ سالگی با ورود به بسیج سپاه پاسداران انقلاب اسلامی شروع کردم در مقطع دبیرستان پس از فراگیری آموزش های نظامی لازم دوبار در سالهای ۱۳۶۵ و۱۳۶۷ برای دفاع از اسلام و میهن اسلامی عازم جبهه های حق علیه باطل شدم از آن زمان عضو بسیج هستم و در همه جا و در همه حال به عنوان یکی بسیجی گوش به فرمان ولایت مطلقه فقیه در همه ی عرصه های نظامی، سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و… کشور حضور فعال دارم.

 

 رضا علیزاده کاسین

  بخشی از زندگی نامه ارسالی این نامزد انتخاباتی در ذیل آمده است.

 

 اینجانب رضا عـلیزاده کاندید مجلس از ورزقان استان آذرباجان شرقی در سال 1347 در یک خانواده کشاورز در روستای کاسین از توابع ورزقان به دنیا آمده و تحصیلات دوره ابتدائی و راهنمائی را در همان روستا به پایان رساندم ولی بدلیل نبود امکانات ادامه تحصیل در روستا برای ادامه تحصیل به تبریز عزیمت نموده و دوران دبیرستان و دانشگاه را در تبریز سپری نمودم. یک سال بعداز فارغ التحصیلی در سال 1371 پس از شش ماه دوره آموزش ،طی امریه وزارت کشاورزی ادامه خدمت سربازی به مدت 18 ماه به عنوان کارشناس در اداره خدمت کشاورزی ورزقان انجام وظیفه نمودم. پس از آن در سال 73 بعنوان نماینده از سوی شرکت ملی فولاد ایران در قالب مدیریت شرکت های احبار 94 و تعدادی دیگر از شرکت ها اقماری شروع به فعالیت کردم که به دلیل افزایش چشمگیر در راندمان عملیاتی مجموعه در دروان مدیریتی اینجانب، بارها مورد تقدیر و تشویق قرار گرفتم و همچنین موضوع نقطه ی عطفی شد در زندگی بنده که در ادامه توانستم در تبادلات تجاری و روابط اقتصادی کشورمان با تعدادی از کشورهای بیگانه در قالب مدیریت شرکت های خارجی و داخلی و همکاری های تنگاتنگ فی مابین با سفارتخانه ها و رایزنان بازرگانی کشورمان در خارج از کشور نقش مهمی ایفا نمایم.

 سعید (صیاد) علیزاده

 بخشی از زندگی نامه ارسالی این نامزد انتخاباتی در ذیل آمده است.

 

حاج سعید (صیاد) علیزاده  نهم بهمن ماه 1343 شمسی در روستای خاروانا از توابع شهرستان اهر (که هم اکنون یکی از نقاط شهری شهرستان ورزقان و مرکز بخش خاروانا می باشد) و در یکصدو چهل و نه کیلومتری شهر تبریز در یک خانواده مذهبی دیده به جهان گشود. پدر بزرگ پدری و مادری وی به ترتیب حاج میرزا محمد حسین علیزاده و حاج امامعلی نقدیزاده بودند که هر دو از بزرگان و معتمدین خاروانا بودند. وی با کمترین امکانات مالی تحصیلات ابتدایی و راهنمایی را در زادگاه خویش به پایان رسانید. همزمان با شروع انقلاب اسلامی ایران به تبعیت از دستور پیر و مراد دل خود حضرت امام خمینی (ره)، در همان آغاز تظاهرات های خاروانا شرکت فعال داشته و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی فعالیت خود را از انجمن اسلامی مدرسه راهنمایی خاروانا شروع کرد. وی به علت نبود مقاطع تحصیلی بالاتر در زادگاه خویش، به ناچار جهت ادامه تحصیل به شهر مرند عزیمت نموده و در هنرستان شهید هاشمی مشغول به تحصیل در رشته (مکانیک) شد. در این ایام به جهت ضیق مالی برای تامین بخشی از هزینه های تحصیلی، در ایام فراعت تلاش می نمود تا باری از دوش خانواده برداشته شود. شور انقلابی و دلدادگی به آرمان های امام و انقلاب لحظه ای از ذهن او دور نمی شد. به همین خاطر در هنرستان علاوه بر ادامه تحصیل، در انجمن اسلامی و در تمام صحنه های انقلاب اسلامی که تازه شکل گرفته بودند، فعالیت خستگی ناپذیر داشت. وی از صمیم قلب و تکیه بر باورهای دینی به همکاری نزدیک با نهادهای انقلابی همانند جهاد سازندگی وقت در فصول تابستان همت می گماشت. در طول تحصیل در شهرستان مرند با طی دوره آموزشهای نظامی تحت عنوان بسیجی، در جبهه های حق علیه باطل عاشقانه حضور یافت. حاج سعید علیزاده بعد از فارغ التحصیلی از هنرستان به علت علاقه وافر به میهن اسلامی و روحیه استکبار ستیزی با آگاهی و عشق به مبارزه در راه خداوند جل وجلاله با بودن جنگ تحمیلی به استخدام ارتش جمهوری اسلامی ایران درآمد و بعد از فارغ التحصیلی از آموزشگاه افسری جهت خدمت در مناطق محروم به طور داوطلبانه به ل 88 زرهی زاهدان عزیمت نمود. علیزاده مدتی نیز فرماندهی پایگاه نیروی زمینی کنارک را عهده دار بوده است این خدمت وی مصادف بود با ایامی که شهید سرلشکر یاسینی فرماندهی پایگاه دهم شکاری کنارک را عهده دار بودند.

وی ضمن خدمت در منطقه محروم و حساس و استراتژیکی ایرانشهر بنا به در خواستش توفیق حضور در مناطق عملیاتی فکه و ابوغریب را یافت. زمانی که ایشان در ایرانشهر مشغول انجام وظیفه بودند، پدر گرامیشان را از دست می دهند و از دست دادن پدر در سنین جوانی برای وی مشکلات فراوان به بار آورد. حاج سعید در سال 1367 به امر الهی لبیک گفته و ازدواج می نماید و از عنایات پروردگار حاصل این ازدواج دو دختر و یک پسر می باشد. ایشان در سال 1372 جهت ادامه خدمت در ارتش جمهوری اسلامی به تهران انتقال یافت. در ادامه خدمت، ضمن اخذ مدرک کارشناسی در رشته ادیان و عرفان، متعاقبا در همان رشته موفق به اخذ کارشناسی ارشد گردید. با توجه به تعهدات و سلامتی نفس و شایستگی های لازم، ایشان در بخشهای مختلف ارتش و در نهایت از سوی نماینده مقام معظم کل قوا در ارتش، حضرت حجت اسلام آل هاشم به عنوان فرمانده پشتیبانی سازمان عقیدتی سیاسی ارتش جمهوری اسلامی ایران منصوب می گردد. علیزاده پس از حضور در تهران، به خاطر عشق به اهل بیت رسول الله (ص) در هیئت حضرت موسی بن جعفر(ع) ارسبارانیهای مقیم مرکز، فعالیت خودش را شروع کرد و از طرف اعضاء هیئت به عنوان یکی از اعضاء هیئت امنا انتخاب گردید. حاج سعید نقش اساسی در کمک به راه اندازی دانشگاه آزاد اسلامی شهر خاروانا داشت. ایشان همچنین در جمع آوری کمک مالی به زلزله زدگان ورزقان و خاروانا، سرپرستی ایتام و غیره نقش به سزایی داشته اند. برخی اوقات که از نمایندگان ورزقان و خاروانا و شهرستان مرند جهت بررسی مشکلات منطقه به هیئت دعوت بعمل می آمد، وی به عنوان سخنگوی مردم و اهالی مقیم مرکز مشکلات را مطرح می نمود و اخیرا نیز وبلاگ پایگاه اطلاع رسانی خاروانا برای انعکاس مشکلات منطقه را دایر نموده است.

 

 گل محمد الیاسی دایممق

  بخشی از زندگی نامه ارسالی این نامزد انتخاباتی در ذیل آمده است.

 

 زندگینامه و سوابق گلمحمد الیاسی. حوزه انتخاباتی ورزقان.
متولد1336 در روستای دایممق از توابع شهرستان ورزقان تحصیلات تا  پایان چهارم ابتدایی در روستای بکرآباد و ادامه آن در شهر اهر دوره دبیرستان( نظام قدیم) در دبیرستان کمال ورزقان و دبیرستانهای اهر لیسانس مدیریت بازرگانی از دانشگاه آزاد اسلامی استخدام پیمانی در بخشداری ورزقان در سال 1358 استخدام رسمی در بانک کشاورزی از طریق آزمون در سال 1361(شعبه ورزقان) و بازنشستگی از بانک کشاورزی در تاریخ 91/8/16 بعد از 33 سال خدمت
                        رزومه علمی، اجرایی و سیاسی:
1-کارمند بخشداری ورزقان
2-کارمند و رئیس حسابداری بانک کشاورزی ورزقان و بستان آباد
3-نماینده ی مردم شریف ورزقان- خاروانا در دوره  چهارم مجلس شورای اسلامی
4-عضو کمیسیون دیوان محاسبات و بودجه مجلس و عضو هیأت رئیسه کمیسیون
5-بازرس اداره ی کل بازرسی بانک کشاورزی
6-نماینده ی دیوان محاسبات در هیأت عالی نظارت بر چاپ اوراق بهادار
7-مدیر امور اداری سازمان اموال تملیکی و عضو کمیسیون معاملات آن سازمان
8- بازرس ویژه مدیر عامل بانک کشاورزی
9- عضو هیأت مدیره شرکت صنایع غذایی داورآباد گرمسار  متعلق به بانک کشاورزی
10-نماینده ی مردم شریف ورزقان- خاروانا در دوره ی هفتم مجلس شورای اسلامی
11-  عضو کمیسیون اقتصادی مجلس و عضو هیأت رئیسه کمیسیون.